اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی و اعتیاد به مواد مخدر در محیط کار برای کارکنان شرکت ایران خودرو

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی و اعتیاد به مواد مخدر در محیط کار  برای کارکنان شرکت ایران خودرو
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی با محوریت پیشگیری از اعتیاد در محیط های کارگری و فضای مجازی برای کارگران شرکت ایران خودرو خراسان خبر داد.

 روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی  با محوریت پیشگیری از اعتیاد در محیط های کارگری و فضای مجازی برای کارگران شرکت ایران خودرو خراسان  خبر داد.

محمود حکمتی پور مدیراجتماعی  اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در رابطه با این خبر اظهار داشت : در اجرای تفاهم نامه این اداره با معاونت اجتماعی نیروی انتظامی خراسان رضوی مبنی بر برگزاری کارگاه های آموزشی آسیب های اجتماعی ویژه جامعه کار و تولید یک دوره آموزشی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی  و با حضور 30 نفر شرکت کننده با هدف صیانت از کارگران در برابر این آسیب ها و اقدامات پیشگیرانه در برابر اعتیاد به مواد مخدر و خطرات فضای مجازی برای تعدادی از کارگران در محل شرکت ایران خودرو خراسان  برگزار شد .

حکمتی پور در ادامه افزود : مواد مخدر یکی از معضلات اصلى و جدی جامعۀ بشرى در جهان امروز است که میتواند از فردی به فرد دیگر و از نسلی به نسلی دیگر منتقل شود و ابعاد وسیع عوارض ناشی از مصرف آن زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده، فرهنگ، اقتصاد و اجتماع را به شدت متاثر و متضرر می نماید .

مدیر اجتماعی این اداره کل با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به آحاد جامعه عنوان کرد :در همین راستا توجه به فضای مجازی یکی از دغدغه های بزرگان کشور از جمله مقام معظم رهبری در طول سالیان گذشته بوده است که تاکیدات ایشان در خصوص لزوم تمرکز بر پیشگیری از خطرات فضای مجازی خود گواهی آشکار بر اهمیت این موضوع است .

وی همچنین خاطر نشان کرد : آگاهی بخشی از عواقب و اثرات مواد مخدر می تواند نقش پیشگیرانه ای در مبتلا به این امر داشته باشد و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای کاهش پیامدهای این امر در بین تمام افراد جامعه و همچنین کارگران و خانواده آنها ضروری بوده و در کاهش آسیب های اجتماعی مؤثر واقع  می گردد .

شایان ذکر است این کارگاه آموزشی با همت ، تلاش وپیگیری رأفتی رئیس اداره امور حمایتی وآسیب های اجتماعی اداره کل تعاون ،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی و همکاری سرهنگ بسکابادی از حوزه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان وهمچنین سرگرد شرکاء از پلیس فتا به عنوان مدرس کارگاه آموزشی فضای مجازی و سرگرد عارف کمال به عنوان مدرس کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برگزار گردید .

 

 

 

 

۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید