اخبار

برگزاری ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان تربت حیدریه با حضور دهیاران بخش مرکزی و بایگ

برگزاری ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان تربت حیدریه با حضور دهیاران بخش مرکزی و بایگ
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان تربت حیدریه با حضور دهیاران بخش مرکزی و بایگ خبر داد .

 روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان تربت حیدریه با حضور دهیاران بخش مرکزی و بایگ خبر داد .

 علی اکبر اسماعیل پناه معاون مدیر کل و رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان تربت حیدریه در رابطه با این خبر اظهار کرد : بر اساس تصمیم اعضاء کارگروه اشتغال مبنی بر برگزاری جلسات کارگروه اشتغال با حضور دهیاران بخش ها و استفاده از ظرفیت های آنان جهت ایجاد اشتغال در روستاها ، با بهره گیری از طرح های ابلاغی سال جاری ، ششمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان با حضور دهیاران بخش های مرکزی و بایگ در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

 در این جلسه ابتدا قربانی بخشدار ضمن خوشامد به حاضران هدف از برگزاری جلسه را تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر عنوان نموده و در ادامه مهندس عباسپور توضیحات مبسوطی پیرامون مشکلات حوزه اشتغال و عدم گرایش و تمایل به رشته های نوین کارافرینی در شهرستان به حاضران ارائه کرد .

 وی با اشاره به تسهیلات صندوق کارافرینی امید و لزوم معرفی طرح های مزیت دار توسط هر روستا برخی از برنامه های سال جاری دولت در حوزه اشتغال را عنوان کرد  و از دهیاران خواست به عنوان معتمد و کارشناس محلی در اجرای طرح های سال جاری نهایت همکاری را معمول و از کلیه ظرفیت های و پتانسیل های موجود در منطقه جهت رونق اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی جدید بهره گیرند .

    در ادامه مدیران جهاد کشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت و میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری عملکرد حوزه های خود را را در سال گذشته و برنامه های سال جاری خود را در حوزه اشتغال مطرح نمودند .

   در پایان این جلسه علی اکبر اسماعیل پناه معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان تربت حیدریه  ضمن تشکر از حضور اعضاء کارگروه و دهیاران در خصوص طرح های حمایتی دولت در بخش اشتغال در سال جاری از جمله طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی ، مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی ، مشوق های بیمه ای کارفرما ، طرح بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی و صنعتی و معدنی و منابع مشاغل خانگی توضیحات کاملی ارائه و از دهیاران خواست اطلاعات لتازم و کافی در خصوص این طرح ها در اختیار مخاطبان قرار گرفته و اطلاع رسانی لازم به جامعه هدف صورت پذیرد .

شایان ذکر است در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد تا پنجم شهریور ماه سال جاری لیست طرح های پیشنهادی مزیت دار روستاها توسط دهیاران تهیه و پس تایید بخشدار  به منظور طرح در کارگروه اشتغال شهرستان  به دبیرخانه ارسال گردد  .

 

 

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید