اخبار

مدیر کل تعاون خراسان رضوی در همایش تعاونبهای شهرستان گنابادگفت :توسعه شرکتهای تعاونی راه مقابله با مشکلات اقتصادی است

مدیر کل تعاون خراسان رضوی در همایش تعاونبهای شهرستان گنابادگفت :توسعه شرکتهای تعاونی راه مقابله با مشکلات اقتصادی است
حسن قاسمی : اگر کشوری بتواند با توسعه و گسترش شرکتهای تعاونی مردمش را در امور اقتصادی و عمرانی شرکت دهد مسلما خواهد توانست خود را در مواجهه با آفات و مشکلات اقتصادی در امان نگه دارد.

اگر کشوری بتواند با توسعه و گسترش شرکتهای تعاونی مردمش را در امور اقتصادی و عمرانی شرکت دهد مسلما خواهد توانست خود را در مواجهه با آفات و مشکلات اقتصادی در امان نگه دارد.
-->
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، حسن قاسمی علی آبادی در همایش تعاون ،فرصت، پیشرفت و عدالت که با حضور مسوولان و تعاونگران شهرستان گناباد در سالن اجتماعات شهید دکتر چمران دانشگا ه علوم پزشکی این شهر برگزار شد ، افزود :مقوله تعاون موضوعی است که در آموزه های دینی ، فرهنگ ایرانی ما و هم در جهان جایگاه ویژه ای دارد .
وی ادامه داد:تعاون مقوله ای فرا بخشی است که می تواند به همه بخشها وارد شود و می توان جای پای آن را در همه بخشهای مشروع و قانونی دید.
وی خاطر نشان کرد: از مزیتهای بخش تعاون این است که افراد توانمند می توانند در آن تمرین کار فرما شدن داشته باشند و استعدادهای نهفته افراد توانا در بخش تعاون می تواند بروز پیدا کند.
وی تجمیع سرمایه های افراد در رسیدن به اهداف کلی را از مهمترین مزیتهای شرکتهای تعاونی دانست و گفت :در واقع شعار همه فدای یک نفر و یک نفر فدای همه مصداق بارز بخش تعاون است و در فضای تعاون است که افراد می توانند به سمت یک هدف مشترک حرکت کنند.
قاسمی علی آبادی آموزش و مشاوره رایگان و برخورداری از 25 درصد تخفیف مالیاتی نسبت به بخش خصوصی را از دیگر امتیازات بخش تعاون عنوان کرد و گفت :دولت 20درصد حق بیمه اعضای تعاونی های شاغل در همان تعاونی را پرداخت می کند.
نماینده مردم شهرستانهای گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت :بخش خصوصی اگر خیلی تقویت شود منجر به سر مایه داری می گردد و اگر بخش دولتی تقویت شود سیستم کمونیستی حاکم می شود که باعث رکود بخش بزرگی از جامعه و جهان خواهد شد با این وجود راه برون رفت از رکود و بی عدالتی تقویت بخش تعاون می باشد.
دکتر مهدی مهدی زاده افزود :در واقع فلسفه تعاون علاوه بر همکاری و هگرایی نزدیک کردن دلها به یک دیگر است .
وی ادامه داد :ریشه تعاون در فرهنگ ما وجود دارد اما باید تقویت شود ما مثالهای زیادی داریم که تعاون می تواند بسیاری از مشکلات ما را حل کند.
فرماندار گناباد نیز گفت :تعاون در فرهنگ ما وجود داشته اما بخشی از آن دچار آسیب شده است ،شکل گیری تعاونی ها بعد از انقلاب با یک دهه تاخیر همراه بود اما به هر حال این چشم انداز صورت گرفت
محمد صفایی ایجاد تعاونی در جهت یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در روستای شوراب گناباد را از نمونه های خوب تعاون ذکر کرد و گفت :با ایجاد تعاونی کا ر یکپارچه سازی اراضی بدون هیچ گونه کمک دولتی در این روستا به عنوان روستای پایلوت انجام گرفته است واز مهر ماه سال جاری کشت کلزا در این اراضی آغار خواهد شد.
رییس اداره تعاون شهرستان گناباد نیز در این مراسم گفت :حمایتهای رهبری و ابلاغ سیاستهای اصل 44و منویات آن بزرگوار با سیاستهای اجرایی دولت عدالت محور ر آهنگ رشد شرکتهای تعاونی را در بخش تعاون جلوه و جلای بیشتری داده است.
حسین پور حسین افزود :دو نمونه بارز فعالیتهای بخش تعاون سهام عدالت و مسکن مهرباشد شبکه بخش تعاون و مدیران این بخش مفتخر است که در این راستا گامهای مثبتی با عنایات الهی برداشته است .
در این همایش از شرکت تعاونی درخشش پلاستیک گناباد به عنوان تعاونی برتر سال 88و تعاونی دهیاریهای بخش کاخک به عنوان تعاونی برتر سال 89در سطح شهرستان و همچنین شرکت های تعاونی سهام عدالت و گاوداران صنعتی میعاد کویر به عنوان شرکتهای برتر استان قدر دانی شد و مدیران این شرکتها به ارایه گزارش از وضعیت آنها پرداختند و خواستار کمک بیشتر دولت در جهت تقویت بخش تعاون شدند .

۲۵ شهریور ۱۳۸۹ ۱۴:۲۰
ایرنا |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید