اخبار

دومین کارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی کودکان مرتبط با فضای مجازی ویژه معلمان در محل دارالقرآن امام رضا(ع) کوهسنگی مشهد مقدس برگزار شد .

دومین کارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی کودکان مرتبط با فضای مجازی ویژه معلمان در محل دارالقرآن امام رضا(ع) کوهسنگی مشهد مقدس  برگزار شد .
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری دومین کارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی کودکان مرتبط با فضای مجازی ویژه معلمان توسط مدیریت اجتماعی این اداره کل خبر داد.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری دومین کارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی کودکان مرتبط با فضای مجازی ویژه معلمان توسط مدیریت اجتماعی این اداره کل خبر داد.

حسین یوسفی مدیر اجتماعی این اداره کل در رابطه با این خبر اظهار کرد :  در پی انعقاد تفاهم نامه ای میان اداره کل  تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی و اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر برگزاری دوره آموزشی ویژه دانش آموزان و یک دوره آموزشی ویژه معلمان و دبیران با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی کودکان و نوجوانان مرتبط با فضای مجازی دومین کارگاه آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی درحوزه فضای مجازی ویژه معلمان در محل دارالقرآن امام رضا (ع) کوهسنگی مشهد مقدس برگزار شد.

یوسفی در تکمیل این خبر گفت : با توجه به اینکه بیشتر استفاده کنندگان از فضای مجازی نوجوانان و جوانان هستند، فرهنگ سازی برای کاهش پیامدهای این امر ضروری است و اطلاع رسانی و آموزش نحوه استفاده صحیح از این فناوری می تواند در کاهش این آسیب ها مؤثر واقع گردد .

مدیراجتماعی در ادامه عنوان کرد : درعصراطلاعات و ارتباطات لازم است معلمان و دبیران قدرت درک و نقد با بصیرت ازمحتوای برنامه های شبکه های اجتماعی را داشته باشند و ازآنجا که شبکه های اجتماعی برای جنگ نرم طراحی شده اند آموزش سواد رسانه ای به قشرفرهنگی که با آینده سازان ایران اسلامی سروکاردارند بسیارضروری است.

وی همچنین اذعان داشت : در همین راستا این کارگاه آموزشی با هدف افزایش سطح سواد رسانه ای معلمان و تاثیر غیر قابل انکار آن در جهت آگاهی دادن به دانش آموزان و با موضوع مزایا و معایب فناوری های جدید مرتبط با فضای مجازی  برگزار شده است.

حسین یوسفی در پایان خاطر نشان ساخت : رفتار و تحلیل معلمان نسبت به رسانه های عمومی در دانش آموزان به عنوان مصرف کنندگان مشتاق رسانه تاثیر بسزایی دارد و آموزش و آشنایی معلمان با سواد رسانه ای می تواند در راستای کاهش صدمات و آسیب های فرهنگی ناشی از جنگ نرم از طریق فضای مجازی نقش مهمی را ایفا نماید از همین روست که یکی از مهمترین وظایف معلمان این است که با هوشیار کردن دانش آموزان در درک استفاده صحیح از فضای مجازی به آنان کمک نمایند.

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۲۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید