اخبار

نشست هم اندیشی سرمایه گذاری و اشتغال با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری خراسان رضوی برگزار گردید .

نشست هم اندیشی سرمایه گذاری و اشتغال با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری خراسان رضوی برگزار گردید .
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از نشست هم اندیشی سرمایه گذاری و اشتغال با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار خراسان رضوی ، مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از فعالان توانمند حوزه ی ICT کشور در استان خراسان رضوی خبر داد .

روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از نشست هم اندیشی سرمایه گذاری و اشتغال با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار خراسان رضوی ، مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از فعالان توانمند حوزه ی ICT کشور در استان خراسان رضوی خبر داد .

در این جلسه ابتدا مدیران شرکتها و فعالان حوزه ICT هر کدام به نقطه نظرات ، توانمندی ها و مشارکت و سرمایه گذاری خود در حوزه فناوری اطلاعات و کسب و کار های جدید در حوزه  ICT پرداخته و از آمادگی خود برای نقش آفرینی در فضای کسب و کار استان خبر دادند . در همین راستا نیز  سوالاتی از مدیران شرکت های مربوطه توسط وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح گردید که پاسخ های لازم در این خصوص داده شد .

در این جلسه دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنانی اظهار داشت : بازار تشنه کسب و کار های جدید در حوزه  ICT است و ما باید از توانایی ها و استعداد های دانشگاهی در استان خراسان رضوی استفاده کنیم . وی در این خصوص اعلام داشت باید بستر و قانون و مقررات لازم را در این حوزه فراهم نماییم و این خیلی مهم است . وی ادامه داشت تحول در جامعه و حوزه فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال تحول بزرگی است و ما باید به عنوان دولت بستر کسب و کار های الکترونیک را در استانها فراهم کنیم .

دکتر ربیعی نیز در این جلسه طی سخنانی کوتاه اظهار داشت : ما آمادگی لازم را برای آموزش کارگران در بحث فناوری اطلاعات از طریق سازمان فنی و حرفه ای داریم و امیدواریم در حوزه فناوری اطلاعات تعداد افراد زیادی مشغول به فعالیت شوند و از افرادی که در این حوزه ایجاد شغل می نمایند تشکر می نماییم .در بخش دیگری از این نشست وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از تدوین برنامه اتصال شرکت های خصوصی حوزه آی تی به شبکه اقتصاد آی تی جهانی با هدف افزایش حجم اقتصاد ایران خبر داد.در این جلسه ربیعی از تشکیل کمیته همکاری دولت، دانشگاه و بخش خصوصی خبر داد و یاد آور شد: براساس مصوبه دولت کمیته ای برای تدوین قوانین حوزه کسب و کار دیجیتال تشکیل شده است.

در ادامه این جلسه علی رضا رشیدیان ضمن تسلیت شهادت امام هادی (ع) و گرامیداشت 12 فروردین ماه روز جمهوری اسلامی، اظهار داشت: حوزه ی آموزش عالی و پژوهش استان طی سه سال و نیم گذشته توفیقات بسیار خوبی داشته است به گونه ای که تنها در حوزه ی برگزاری نمایشگاه هفته ی پژوهش دارای رتبه ی برتر کشور هستیم. وی افزود: با راه اندازی شبکه ی جامع دانشگاه های در خراسان رضوی، حل عالمانه ی معضلات و چالش های استان با جدیت دنبال و جلسات آن به صورت ماهانه و مستمر برگزار  می شود.

استاندار خراسان رضوی به فعالیت بیش از 250 شرکت دانش بنیان در استان و حجم قابل توجه سرمایه گذاری در این حوزه از سوی دولت تدبیر و امید اشاره و تاکید کرد: باید از این ظرفیت به وجود آمده در  راستای ایجاد اشتغال استفاده کنیم.وی با بیان این که همه ی ثروت ما معادن و نفت نیست؛ از جوانان مستعد و تحصیل کرده در استان به عنوان یکی از مهمترین ثروت ها یاد کرد.

استاندار خراسان رضوی افزود: جوانان برای ما یک فرصت محسوب می شوند که باید از این نیروی عظیم و توانمندی های این قشر در راستای سیاست های نظام و انقلاب برای تحقق عدالت و تولید ثروت، بهره ببریم.وی به نام گذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب به " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال " اشاره و تاکید کرد: خراسان رضوی و مشهد مقدس به دلیل وجود مضجع شریف رضوی سالانه پذیرای بیش از 27 میلیون زائر است که 2.5 میلیون نفر آن ها را زائران خارجی تشکیل می دهند.رشیدیان ادامه داد: مزیت های صنعتی، معدنی، گردشگری، خدماتی، ترانزیتی و ... زمینه ی بسیار خوبی را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کرده است.

در این جلسه یکی از شرکت ها اپلیکیشنی ارایه کرد که 1000 نفر را در سیستان و بلوچستان ساماندهی می کند که کار تایپ شرکت های مورد نیاز استان را انجام دهند. وزیر کار در پاسخ به نیازهای این شرکت ها برای اشتغال این افراد به سازمان فنی حرفه ای دستور داده 1000 نفر در سیستان آموزش داده شوند.

یکی دیگر از این اپلیکیشن ها فروش دیجیتالی کالاهای سوپر مارکتی با 10 درصد زیر قیمت است که فقط در تهران این طرح 4000 شغل ایجاد کرده است.

اپلیکیشن دیگر یک شرایط تبلیغاتی برای تولید محصولات تولید خانگی توسط زنان خانه دار را فراهم کرد. زنان خانه دار می توانند از طریق این اپلیکیشن تبلیغ کرده و کالای خود را خرید و فروش کنند.

اپلیکیشن دیگر برای معلمان است که می توانند دروس و آزمون های خود را با قیمتی پایین به مخاطبان ارایه کنند.همچنین در این جلسه قرار شد با اجرای طرح پایلوتی در استان در حوزه آی تی، گردشگری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. در این طرح چند اپلیکیشن تولید شده که با توجه به ورود 20 میلیون زائر به استان در سال، جاذبه های استان در آن معرفی می شود و امکان بادید را فراهم سازند.

شایان ذکر است در این جلسه 22 شرکت توانمند ملی در حوزه ICT، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری با مشارکت شرکت های استانی اعلام کردند.این شرکت ها در حوزه ی تولید محتوا، نرم افزار، صدور خدمات فنی و مهندسی، ارتقا و توسعه ی کاریردی و زیر ساخت  فناوری و اطلاعات در خراسان رضوی سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال خواهند کرد.

 

۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۱۷:۳۶

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید