اخبار

پیام تسلیت مهندس احمدی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی

پیام تسلیت مهندس احمدی مدیر کل  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی
به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام سوگواری شهادت سرور سالار شهیدان عالم حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش ، مهندس محمود احمدی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در پیامی فرا رسیدن این ایام را تسلیت و تعزیت گفت.

به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی  و ایام سوگواری شهادت سرور سالار شهیدان عالم حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش ، مهندس محمود احمدی مدیر کل  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در پیامی فرا رسیدن این ایام را تسلیت و تعزیت گفت.

در متن این پیام آمده است :

عاشورا نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خودگذشتگی امام حسین (ع) و یاران فداکار آن حضرت در صحنه کربلا خلق می شود. حماسه کربلا حقیقتی را در کهکشان عشق و خون به تصویر کشید تا دیگر کسی برای چشم پوشیدن از آفتاب حقیقت، بهانه ای نیابد. کربلا صحنه وقوع حماسه جاویدی است که وجدان انسان های آگاه، صلابت آسمانی اش را ستایش می کند و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظیم فرود می آورد. نام آنانی که در معراج کربلا تن به خاک سپردند و به افلاک پرکشیدند، بعد از گذر قرن ها هم چنان بر تارک تاریخ می درخشد. عاشورا برای ما تنها یک حادثه نیست؛ بلکه نوعی فرهنگ و تاریخ آغازی دیگر است. حادثه عاشورا هرچند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت و بیش از نیم روز دوام نیافت، امّا عمق حادثه چنان روایت تلخی را به تصویر می کشد که توجّه همه عالم را به خود معطوف می سازد و چنان شور و حرکتی می آفریند که همه قیام های حق طلبانه و آزادی خواهانه از سرچشمه اش آب می خورد و بر محور آن می چرخد و این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

اینجانب فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ، یادآور رشادت‌ها و مظلومیت‌های خاندان پاک رسالت را به همکاران اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی و عموم شیفتگان حق و فضیلت و عدالت در سرتاسر جهان تسلیت می‌گویم.

۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید