اخبار

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان تربت جام برگزار شد .

جلسه کارگروه اشتغال شهرستان تربت جام برگزار شد .
جلسه کارگروه اشتغال تربت جام با حضور داودیان بخشدار مرکزی و سرپرست حوزه برنامه ریزی و اقتصادی فرمانداری این شهرستان و دیگر اعضاء برگزار شد .

جلسه کارگروه اشتغال تربت جام با حضور داودیان بخشدار مرکزی و سرپرست حوزه برنامه ریزی و اقتصادی فرمانداری این شهرستان و دیگر اعضاء برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، در ابتداء این جلسه رحمتی زاده سرپرست اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی تربت جام گزارشی از وضعیت اشتغال این شهرستان ارائه نمود.

وی در این خصوص اظهار داشت : جلسه کارگروه اشتغال با محوریت جذب اعتبارات با حضور داودیان بخشدار مرکزی و سرپرست حوزه برنامه ریزی و اقتصادی فرمانداری ، اعضاء کارگروه و مسئولین دستگاههای اجرایی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

در این جلسه داودیان طی سخنانی خواستار تلاش و همکاری دستگاههای اجرائی در زمینه ایجاد فرصت های شغلی جدید در شهرستان شد و بر شناسایی هر چه بیشتر ظرفیت ها و مشاغل بومی منطقه تاکید و  اظهار امیدواری کرد : با شناسایی پتانسیل ها و مشاغل مورد نیاز زمینه اشتغال جوانان را فراهم آوریم.

وی ایجاد فرصت های شغلی متناسب با ظرفیت های منطقه را بسیار مهم و حیاتی خواند و افزود: مسئولین باید از فرصتهایی که در منطقه مغفول مانده در جهت توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار استفاده نمایند که ایجاد فرصت های شغلی جدید از مهمترین وظایف کارگروه به شمار می رود و این امر با دلسوزی، برنامه ریزی، نظارت مستمر بر فعالیت ها و تلاش شبانه روزی محقق خواهد شد.

داودیان ضمن تاکید بر لزوم ایجاد تعامل وهمدلی بین نهادهای متولی بخش اشتغال افزود: با  همدلی و وفاق جمعی و پیگیری ظرفیت های اشتغال در شهرستان و اولویت بندی استعدادهای در بخش اشتغال می توان موجبات تقویت و رشد اشتغال پایدار را در شهرستان فراهم کرد.

سرپرست اداره تعاون ، کارو رفاه اجتماعی شهرستان تربت جام در پایان افزود : در این کارگروه عملکرد بانک ها در مورد  مشاغل خانگی و مانده اعتبارات و توزیع باقیمانده تسهیلات بانکی  و بحث ارائه ضمانت بانکی جهت ارائه تسهیلات از سوی متقاضیان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بانک ها در این زمینه بیش ترین همکاری وتعامل را داشته باشند .

شایان ذکر است از مهمترین مواردی که در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان تربت جام مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت می توان از الزام دستگاههای اجرایی در خصوص ثبت فرصتهای شغلی خود در سامانه  رصد اشتغال ، اعلام گزارش صندوق کارآفرینی امید پیرامون وضعیت تسهیلات دریافتی ، بررسی مانده طرحهای مشاغل خانگی و تعیین تکلیف طرحها توسط دستگاههای اجرایی نام برد .

۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید