اخبار

ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با حضور دکتر مروج الشریعه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی برگزار شد .

ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با حضور دکتر مروج الشریعه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی  برگزار شد .
ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی با حضور دکتر مروج الشریعه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی و مهندس احمدی مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی و اعضای کارگروه اشتغال استان برگزار گردید .

ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی با حضور دکتر مروج الشریعه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی و مهندس احمدی مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی و اعضای کارگروه اشتغال استان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، در ابتدا  این جلسه مهندس احمدی مدیر کل محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گزارشی از وضعیت بازار کار آشکار استان ، آخرین آمار پرداختها در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی ، ارائه و پیشنهاداتی درجهت حل مشکلات حوزه اشتغال و لزوم گنجاندن برخی موارد در برنامه ششم توسعه در جهت ایجاد اشتغال مطرح و آمادگی همه جانبه این اداره کل را به منظور همکاری و تعامل مثبت و همه جانبه با دیگر دستگاههای ذیربط اجرایی استان اعلام نمود .

وی در ادامه افزود :  در سال جاری باید با حفظ و تقویت تولید و اشتغال و استقبال از ایده های نو و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در این راستا اهتمام جدی شود.

در ادامه این جلسه، توسط معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گزارشی از وضعیت شاخصهای اقتصادی استان و مقایسه آن با شاخص های ملی با نگاه ویژه به اثر گذاری آنها بر نرخ بیکاری ارائه گردید .

در ادامه  سوالات و موارد مطروحه از سوی اعضاء حاضر در جلسه پیرامون طرح یاد شده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

سپس دکتر مروج الشریعه معاون استاندار و رییس کارگروه تخصصی اشتغال استان ضمن ارائه اطلاعاتی از وضعیت اشتغال استان اظهارداشت : اشتغال درحال حاضر باید با تکیه بر استفاده از فن آوریهای نوین و نیز بهره گیری از نیروهای متخصص توسعه یابد . نیز در این جلسه،

 وی در ادامه ضمن اشاره بر اهمیت ایجاد یک مرکز کارشناسی قوی اقتصادی با محوریت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان و استفاده حداکثری از ظرفیت معاونت اقتصادی این اداره کل با مشارکت و فعالیت جدی نمایندگان سایر دستگاه های اجرایی جهت رصد و ارائه اطلاعات و تحلیل های کارشناسی شده و واحد از فضای اقتصادی استان برای استفاده در کلیه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های استان به صورت هماهنگ تاکید نمود.

وی در ادامه به اهمیت تقاضا برای نیروی کار توسط بنگاههای اقتصادی و افزایش مشارکت اقتصادی و نیز کاهش نرخ بیکاری استان اشاره نمود و خواستار پیش بینی و ارائه رئوس برنامه ها و اهداف دستگاههای استان در حوزهای اقتصادی در سال جاری شد .

شایان ذکر است در این جلسه مواردی از جمله افزایش نرخ مشارکت اقتصادی استان ، آمار شاغلان بخش های عمده اقتصادی در استان، وضعیت بخش ساختمان و تغییرات آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
۱۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید