اخبار

مدیریت تعاون خراسان رضوی :اعتیاد بانوان، آسیبی مخرب تر از اعتیاد مردان

مدیریت تعاون خراسان رضوی :اعتیاد بانوان، آسیبی مخرب تر از اعتیاد مردان
باستناد بند 2 صورتجلسه کمیته امنیت بانوان با موضوع پیشگیری از اعتیاد بانوان مبنی بر برگزاری جلسه با کارآفرینان درخصوص اشتغال بانوان مستقر در مرکز ماده 16 از سوی اداره کل ،سومین جلسه برگزارشد

باستناد بند 2 صورتجلسه کمیته امنیت بانوان با موضوع پیشگیری از اعتیاد بانوان مبنی بر برگزاری جلسه با کارآفرینان درخصوص اشتغال بانوان مستقر در مرکز ماده 16 از سوی اداره کل ،سومین جلسه برگزارشد

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی رجایی مدیریت تعاون اداره کل دراین جلسه گفت:اعتیاد، آسیب و معضلی بسیار اساسی به ویژه در جوامعی نظیر جامعه ایران است ولی اعتیاد بانوان و دختران، بسیار مخرب تر از اعتیاد مردان به نظر می رسد.

وی گفت:در حال حاضر، با شیوع مواد مخدر صنعتی در کنار مواد مخدر سنتی، زنان و دختران بسیاری در ورطه اعتیاد گرفتار شده اند که البته صاحبنظران، اعتیاد این قشر را به دلیل اثرات قابل توجه آن به افزایش آسیب های اجتماعی و اخلاقی در جامعه بسیار مخرب تر دانسته اند.

رجایی اضافه کرد: برنامه های پیشگیری از اعتیاد بسیار مهم است و پیشگیری ابتدا باید از آموزش و پرورش و نهادهای آموزشی شروع شود.

 وی یادآورشد: متاسفانه در درمان معتادان نگاه مسئولان دخیل، تنها درمان فیزیولوژیک است و سم زدایی را بیشتر مورد توجه قرار می دهند.

مدیریت تعاون اداره کل گفت: باید به لحاظ روانی روی معتادان کار شود تا آنها پس از بهبود دوباره به مواد مخدر روی نیاورند .

وی ادامه داد: برای کار روانی بر روی معتادان بهبود یافته باید از ظرفیت خیرین و سازمانهای مردم نهاد استفاده کنیم تا شاید گره بسیاری از مشکلات باز شود.

رجایی اضافه کرد: حساسیت جامعه نسبت به ناهنجاری های اجتماعی از جمله مواد مخدر نسبت به گذشته کمتر شده و باید در خانواده ها نسبت به موضوع مواد مخدر حساسیت بیشتری ایجاد شود.

ایشان ادامه داد: باید زمینه ای برای اشتغال معتادان بهبود یافته در استان فراهم شود که می توان در این راستا از مهارت آموزی رشته های مختلف فنی و حرفه ای بهره برد.

درادامه جلسه مصوباتی که تاکنون اجرایی شده است عبارت بودند از:پیگیریخرید یک دستگاه هیتر توسط یکی از خیرین اداره کل به منظور راه اندازی کارگاه خیاطی موجود در مرکز ( در حال حاضرطی قراردادی با شرکت نگاه  لباسهای یکبار مصرف بیمارستانی را تولید می کنند(

-آموزش سفال و تامین مواد اولیه ساخت تابلوهای تزئینی از سوی شرکت فرش دارکوب / آثار هنر به مدیریت آقای محمودیان یکی از کارآفرینان مدعو بعد از اولین جلسه (در حال حاضر تولید درمرکز مذکور صورت می پذیرد).

-اجرای طرح تهیه کود از برگهای درختان سطح شهر(که معمولا توسط شهرداری جمع آوری و سوزانده میشود با هماهنگی شهرداری در مرکز دپو تا پس از فرآیند کوتاهی به کود تبدیل گردد) به همت اتحادیه شرکت های تعاونی گل و گیاه و تعاونی پرندیس .

-همکاری در اجرای سوله های گلخانه در مرکز توسط اتحادیه شرکت های تعاونی گل و گیاه و تعاونی پرندیس (در دست اجرا(

-اجرای آموزش صنایع دستی و سپس ارائه مواد اولیه جهت تولید صنایع دستی از سوی اتحادیه شرکت های تعاونی صنایع دستی استان از هفته آینده

-آموزش 2 نفر از افراد مرکز جهت  تولید مداد از روزنامه توسط شرکت بیکا استدلال توس و ارائه مواد اولیه جهت تولید در مرکز ( در دست اقدام (

-اجرای کاشت گیاهان دارویی توسط خانم سنویی شرکت اکسیر گل سرخ (در دست اقدام(

-پیشنهاد تهیه پاکت ها و جعبه های تزئینی از ضایعات کاغذ دیواری ها توسط اتحادیه شرکت های تعاونی بانوان ( که با توجه به سرمایه گذاری اندک و پیچیده نبودن طرح امکان اجرا در مرکز وجود دارد مقرر شد جلسه ای با رئیس اتاق اصناف تشکیل گردد(.

-آمادگی دو تن دیگر از خیرین اداره کل  جهت کمک به تامین مایحتاج مرکز (خرید ملحفه مورد نیاز در دست اقدام است (

-با توجه به اعلام آمادگی سرکار خانم وطنخواه مبنی بر انجام حرکات ورزشی در مرکز در بعدازظهرها بصورت رایگان ، در صورت صلاحدید به منظور رفت و آمد ایشان دستور فرمایید نسبت به تامین وسیله نقلیه هفته ای دو روز در بعد از ظهرها مساعدت لازم صورت پذیرد .

۱ دی ۱۳۹۴ ۰۷:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید