اخبار

در دیدار مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی با اعضای تشکیلات کارگری وبازنشسته استان و انجمن صنفی : هرچند اقدامات دولت در وضعیت حقوق بگیران ومستمری بگیران تاثیر داشت اما کافی نیست

در دیدار مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی با اعضای تشکیلات کارگری وبازنشسته استان  و انجمن صنفی : هرچند اقدامات دولت در  وضعیت حقوق  بگیران ومستمری بگیران  تاثیر داشت اما کافی نیست
مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی در دیدار تشکلات کارگری وبازنشسته استان خراسان رضوی که

مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی در دیدار تشکلات کارگری وبازنشسته استان خراسان رضوی که  باهدف ساماندهی مشکلات کارگران و بازنشستگان استان بود با اشاره به منزلت کار و مقام شامخ کارگرگفت: مقام کارگر در مکتب اسلام بسیار محترم و قابل تقدیر است مهندس محمود احمدی اظهارداشت امروزه  این مقام ارزشمند با قرار گرفتن در جایگاهی جهانی ، نشان از تاثیر گذاری این قشر تلاشگر در پیشرفت، نوآوری در بخش های مختلف صنعت ، کشاورزی و خدمات هر کشور را دارد. وی به لزوم ارتقاء فرهنگ کار اشاره کرد و افزود :  امروزه کشور نیازمند حفظ و توسعه اشتغال است و ارتقاء فرهنگ کار قطعاً یکی از اساسی ترین محور ها و رویکردها در زمینه دستیابی به این هدف بزرگ می باشد.

احمدی در بخشی دیگر از سخنان خود به نگاه اعتدال گرانه سازمان  به مباحث کارگری اشاره کرد وافزود:  ما درحوزه روابط کار نگاهی معتدل و مبتنی بر سازش وگفتگو داریم تا بتوانیم اشتغال پایدار، پایبندی به اخلاق و وجدان کاری و امنیت شغلی را به توسعه و پایداری کار گر  گره بزنیم.

مهندس احمدی درخصوص عملکرد حوزه روابط کارگفت: تعداد دادخواستهای واصله به هیئت های تشخیص استان از 3910 دادخواست در دوازده  ماهه نخست 1392 با 80  درصد افزایش  به 7035 دادخواست دردوازده  ماهه نخست1393 رسیده است که این موضوع بدلیل حذف شوراهای سازش می باشد.

وی افزود:تعداد پرونده های واصله به هیئت های حل اختلاف در دوازده  ماهه 1392 تعداد 1770پرونده بوده که این میزان دردوازده  ماهه 1393 به 2578 پرونده رسیده که 46 درصد افزایش را نشان می دهد. حال آن که تعداد پرونده های واصله به هیئت های حل اختلاف در دوازده  ماهه 1393 نسبت به مدت مشابه سال 1391 به میزان 50 درصد و نسبت به مدت مشابه دوازده  ماهه 1390 به میزان63 درصد افزایش را نشان  می دهد.

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی درخصوص تعداد آراء صادره و آراء سازشی صادره در مراجع حل اختلاف خراسان رضوی گفت: در دوازده  ماهه   1393 آرای صادره کل مراجع 8801  در مقایسه با مدت مشابه سالهای گذشته افزایش داشته که درسال 1392 تعدادآراء 5181 بوده است . 

وی افزود:با مقایسه نسبت آراء سازشی صادره در مراجع حل اختلاف در مدت مذکور  نشان می دهد که:  در دوازده  ماهه 1393،  33 درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف به صورت سازشی صادر شده که نشان دهنده 1 درصدافزایش نسبت به مدت مشابه سال92 و همچنین 10 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 91 می باشد که این موضوع  عملکرد مطلوب این مراجع  را نشان می دهد.

مهندس احمدی درادامه گفت: میانگین زمان نوبت دهی در مراجع حل اختلاف استان از حدود 50 روز در سال  1388 به 12 روز در دوازده  ماهه 1389 و 10 روز در دوازده  ماهه نخست1391 و1392و1393 رسیده که عملکرد مناسب روابط کار در مدیریت زمان رسیدگی را در پی داشته است

وی  با تاکید به برگزاری برنامه های گرامیداشت ایام هفته کارو کارگر اظهار داشت : این برنامه ها باید در شان اقشار مولد جامعه و در شان مقام و منزلت نیروی کار و کارگرانی باشد که با ایمان و اخلاص در راستای پیشبرد اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و تولید و صنعت و شکوفایی کشور تلاش می کنند و هر حرکت جدیدی که منجر به تولید محصول یا خدمات ارزش آفرین می گردد نقش کارگران در همه جنبه ها مشاهده می شود و این نشان از عمق حضور نیروی کار ارزشمند در تمامی عرصه هاست.

وی همچنین به اقدامات  دولت در بخش کنترل کیفیت اشاره کردو افزود: هرچند خدمات دولت در این بخش در وضعیت حقوق  بگیران ومستمری بگیران  تاثیر بسزایی داشت امام این اقدامات کافی نبوده وباید سعی شود تا رضایت این قشر ضعیف جامعه جلب و وضعیت آنان بهبود یابد . وی همچنین به افزایش تعداد شاغلین در بخش صنعت اشاره کرد وافزود: خوشبختانه با وجود این افزاش تعداد حوادث ناشی از کار افزایش نداشته است

۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید