اخبار

سرانه ورزشی کارگران در خراسان رضوی کمتر از استاندارد ملی است

سرانه ورزشی کارگران در خراسان رضوی کمتر از استاندارد ملی است
رییس تربیت بدنی کارگران خراسان رضوی گفت: سرانه فضای ورزشی کارگران در این استان با استاندارد ملی فاصله 76 سانتیمتری دارد.

رییس تربیت بدنی کارگران خراسان رضوی گفت: سرانه فضای ورزشی کارگران در این استان با استاندارد ملی فاصله 76 سانتیمتری دارد.

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی حمیدرضا محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون سرانه فضای ورزشی کارگران در این استان 24 سانتیمتر است در حالی که طبق استاندارد ملی این رقم باید یک متر باشد.

وی گفت: به این ترتیب نیاز به ساخت فضاهای ورزشی در همچنان وجود دارد و طبق برآوردهای انجام شده بین 25 تا30 هزار نفر از کارگران در خراسان رضوی از فضاهای ورزشی استان استفاده می کنند.

رییس تربیت بدنی کارگران خراسان رضوی افزود: فضاهای ورزشی ویژه کارگران در مشهد و هفت شهرستان شامل تربت جام، تربت حیدریه، گناباد، نیشابور، سبزوار، چناران و قوچان در قالب سالنهای چندمنظوره و مجموعه های ورزشی فعال است.

وی گفت: هم اکنون در شهر مشهد یک باب استخر سرپوشیده، یک مجموعه آبی، یک سالن اختصاصی تنیس، دو سالن اختصاصی تنیس خاکی، یک سالن ورزشهای باستانی، یک زمین چمن، یک سالن کشتی، دو سالن ورزشهای رزمی، دو سالن بدنسازی، یک سالن دارت، دو سالن چندمنظوره بزرگ و یک دیواره صخره نوردی در قالب مجموعه ورزشی شماره یک کارگران فعالیت دارد.

محمدی افزود: همچنین در مجموعه ورزشی شماره دو مشهد دو زمین چمن، دو سالن چندمنظوره و یک زمین اختصاصی دو و میدانی وجود دارد.

وی ادامه داد: در هفت شهرستان مورد اشاره نیز سالنهای ورزشی و زمینهای چمن وجود دارد.

رییس تربیت بدنی کارگران خراسان رضوی بدون اشاره به سهم بانوان از سرانه ورزشی کارگران در استان بیان کرد: ساخت یک سالن چندمنظوره ورزشی ویژه بانوان در سال آینده در دستور کار است که در زمینی به وسعت دو هزار متر بنا می شود.

وی گفت: این سالن ورزشی در شهر سرخس جانمایی شده و هم اکنون به دنبال دریافت مجوز ساخت و اختصاص بودجه جهت اجرای این پروژه هستیم.

215 هزار کارگاه در بخشهای مختلف اقتصادی در استان خراسان فعال هستند.

حدود 157 هزار نفر به عنوان راننده، کارگران ساختمانی، بافنده و صاحبان حرف و مشاغل آزاد زیر پوشش سازمان بیمه تامین اجتماعی در خراسان رضوی هستند.

۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۲۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید