اخبار

جلسه مشورتی فعالان بخش تعاون با حضور اعضاء هیئت مدیره اتاق تعاون ، مدیران و روسای اتحادیه های شرکتهای تعاونی استان برگزار شد .

جلسه مشورتی فعالان بخش تعاون با حضور اعضاء هیئت مدیره اتاق تعاون ، مدیران و روسای اتحادیه های شرکتهای تعاونی استان برگزار شد .
جلسه مشورتی فعالان بخش تعاون با حضور اعضاء هیئت مدیره اتاق تعاون ، مدیران و روسای اتحادیه های شرکتهای تعاونی استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، به منظور ارائه آخرین برنامه های ابلاغی از سوی وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی در رابطه با بخش تعاون کشور جلسه مشورتی با حضور اعضاء هیئت مدیره  اتاق تعاون استان و روسای اتحادیه های شرکتهای تعاونی در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد .

در ابتداء این جلسه احمد رجایی مدیر امور تعاون این اداره کل ضمن ارائه گزارش عملکرد بخش تعاون در سال جاری و برنامه سال آتی با اشاره به سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد کشور گفت : هدف وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تشکیل تعاونی های نوع جدید مانند تعاونیهای فراگیرملی، دانش بنیان، عمران و ساختمان ، دهیاری ها و سهامی عام است ، باید با توجه به آماده سازی بسترهای مناسب و استفاده از ظرفیتهای موجود ،  فعالیتهای بخش تعاون را به جامعه هدف معرفی نمائیم و با نظر به بالا بودن نرخ بیکاری قشر تحصیل کرده استان در بخش های مختلف شغلی،  تشکیل تعاونی ها تاثیر بسزایی در کاهش نرخ بیکاری خواهد شد .

وی یکی از اهداف برگزاری این جلسات را بیان مشکلات وبررسی پیشنهادات و چگونگی برون رفت از آن با راهبرد اقتصاد مقاومتی برشمرد و اظهارداشت :  این اداره کل توانسته با جدیت و پیگیریهای مستمر برای توسعه و ترویج فرهنگ اقتصاد تعاون در قالب اهتمام همه جانبه در خصوص شناسایی موانع و مشکلات این بخش و راه های برون رفت از آن تشکیل و تاسیس تعاونی ها ، شناسایی ظرفیت های جامعه و فارغ التحصیلان دانشگاهی، تعامل حداکثری با اتحادیه ها و اتـاق تعـاون ، شـناخت ظرفیت ها و پتانسـیل های موجود در شهرستانهـا را دراولویت کارهای خود قرارداده و برنامه هایی را به منظور اجرایی شدن اهداف طبق مقررات مندرج در قانون برنامه پنجم توسعه و سیاستهای ابلاغی اصل 44 قانون اساسی ارائه نماید .

وی درادامه تصریح کرد : به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری علیرغم همه دشمنی ها و کارشکنی های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن مردمی با بصیرت و شعوری انقلابی و ارزشی ،  یقیناً تحقق اهداف تعاونی ها در راستای تثبیت اقتصاد مقاومتی نیاز به تعامل حداکثری مسئولین دولتی با بخش های غیردولتی به ویژه تعاون است  پیرو تصویب و ابلاغ سند توسعه بخش تعاون و آئین نامه اجرایی بند ج ماده 124 قانون برنامه پنجم توسعه و سایر قوانین ، موجبات حضور حداکثری تعاونگران در ایجاد اقتصادی پویا در استان فراهم شود. که امیدواریم این گونه جلسات با هدف انسجام بیشتر و بصورت تخصصی و مداوم برگزار شود .

شایان ذکر است در ادامه این جلسه نظرات مشورتی دست اند کاران بخش تعاون استان بمنظور بررسی توانمندیهای بخش تعاون  در جهت رشد و توسعه ، مشکلات ، موانع و راه های رفع آن با ارائه نقطه نظرات اعضاء هیئت مدیره اتاق تعاون ، مدیران و روسای اتحادیه های شرکتهای تعاونی استان مورد بحت و تبادل نظر قرار گرفت و مصوبات لازم نیز به تصویب حاضرین رسید .

۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید