اخبار

پیشرفت اقتصاد کشور با تکیه بر نقاط قوت تعاون میسر می‌شود

پیشرفت اقتصاد کشور با تکیه بر نقاط قوت تعاون میسر می‌شود
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی با دبیر و اعضای هیات مدیره اتاق تعاون واتحادیه شرکت تعاونی های استان دیداروگفتگوکرد

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی با دبیر و اعضای هیات مدیره اتاق تعاون واتحادیه شرکت تعاونی های استان دیداروگفتگوکرد. 

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی در این دیدار مهندس احمدی ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: یکی از نقاط قوت و پشتوانه‌های بخش تعاون در اقتصاد کشور سهمی است که در قانون اساسی برای تعاون تعریف شده و مهمتر از آن ابراز اعتقاد رهبری به تعاون در اقتصاد کشور و سهم ۲۵ درصدی که در ابلاغ سیاست‌های اجرائی اصل ۴۴ قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه برای این بخش مشخص کرده‌اند که این یک برخورد ویژه است.

وی افزود: جایگاه خوبی که در قوانین برای تعاون دیده شده که لازم است با برنامه‌ریزی از این فرصت استفاده شود و با کار فرهنگی و معرفی نقاط قوت و مشوق‌های منظور شده برای تعاون به مردم، نقش تعاون در اقتصاد را بالا ببریم. 

مهندس احمدی افزود: ایجاد و تأمین شرایط و امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل، جلوگیری از کارفرمایی مطلق شده دولت و پیشگیری از تمرکز و تداول ثروت در دست افراد و گروه‌های خاص برای تحقق عدالت اجتماعی از دیگر اهداف بخش تعاون است.

وی با اشاره به اینکه اجرای عدالت اجتماعی نیازمند و مستلزم توسعه بخش تعاون است، گفت: یکی از پیش‌نیازهای توسعه پایدار و عدالت اجتماعی ایجاد زمینه‌های بهره‌برداری همه افراد و در اختیار قرار دادن منابع برای افرادی است که توانایی انجام کار دارند ولی سرمایه و منابع مالی لازم را برای انجام کار مولد ندارند.وی اضافه کرد: بر این اساس قانون جمهوری اسلامی ایران با الهام از رهنمودهای قرآن کریم در زمینه همکاری و همدلی مردم در امور خیر و رعایت تقوا، سعی بر تحقق این فراخوان الهی دارد.

دبیر اتاق تعاون خراسان رضوی نیز گزارشی از روند کار اتاق تعاون استان ارائه کرد و گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند به تعاون اعتقاد دارم و تعاون چشمه جوشان اشتغال است که این نشان از دیدگاه مثبت ایشان به بخش تعاون است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید