اخبار

عباسی: یک هزار شرکت تعاونی در دهه فجر آغاز به کار کرد

عباسی: یک هزار شرکت تعاونی در دهه فجر آغاز به کار کرد
"محمد عباسی" سه شنبه شب در حاشیه گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی تعاون و تجارت کشور در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود : 60 درصد سرمایه گذاری راه اندازی شرکت های تعاونی به عنوان سهم آورده توسط بخش خصوصی تامین و پرداخت شد.
"محمد عباسی" سه شنبه شب در حاشیه گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی تعاون و تجارت کشور در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود : 60 درصد سرمایه گذاری راه اندازی شرکت های تعاونی به عنوان سهم آورده توسط بخش خصوصی تامین و پرداخت شد.
به گزارش ایرنا ، وی گفت : در مجموع چهار میلیون و 100 هزار نفر در سطح کشور برای تعاونی های مسکن مهر ثبت نام کردند که از این میزان یک میلیون و 500 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.
وی اضافه کرد: از مجموع این افراد واجد شرایط، تاکنون زمین مورد نیاز ساخت واحد مسکونی مسکن مهر برای یک میلیون و 350 هزار نفر توسط وزارت مسکن و شهرسازی تامین شده است.
عباسی با اشاره به روند توسعه بخش تعاون و حمایت های دولت نهم از این بخش افزود: یکی از عوامل موثر در افزایش این امر، تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تسریع در اجرای سیاستهای ابلاغی اصل 44 قانون اساسی است.
وی گفت : تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای تسریع در اجرای این سیاستهای مهم اقتصادی بستر توسعه بخش تعاون را توام با حمایتهای دولت نهم و همچنین از ابتدای دولت دهم تاکنون سرعت بخشید.
وزیر تعاون خاطر نشان کرد: سیاست‌های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی که بر مردمی‌ سازی فضای اقتصادی کشور تاکید دارد، بستری را برای بخش تعاون فراهم کرد که در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و آموزشی ورود و زمینه‌های مشارکت مردم را در آنها تعریف کند.
وی اضافه کرد: علیرغم اقدامات انجام شده بخصوص از ابتدای دولت نهم تاکنون، مشکلات و تنگناهای مختلفی باعث شده که این بخش علیرغم برخورداری از قابلیتهای مهم به توسعه در خور این ظرفیتها دست نیابد.
وزیر تعاون از جمله این موانع و مشکلات را نگرش برخی از دولتهای قبل از دولت نهم مبنی بر دولتی و یا خصوصی کردن کامل امور مختلف از جمله مسائل اقتصادی و نگرش توسعه ای بانکها به حرکتهای سرمایه گذاری به دلیل برخورداری از نگاه توسعه ای ذکر کرد.
وی با اشاره به اینکه مهمترین رویکرد قانون اساسی تعاون گرایی است، گفت: باید از همه نگرشهای غیر رویکرد قانون اساسی که مهمترین موانع توسعه بخش تعاون است، پرهیز کرد.
عباسی مجموع اعتبار سرمایه گذاری در بخشهای مختلف در برنامه پنجم توسعه کشور را 10 هزار میلیارد ریال دانست و ابراز امیدواری کرد: با عنایت به قابلیتهای بخش تعاون حداقل 12 درصد این میزان در قالب تسهیلات به بخش تعاون پرداخت شود.
وی همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پیشرفت جامعه توام با عدالت را راهبرد مهم اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: دستیابی کامل به این امر مهم هم اکنون به هدف والا و چشم‌انداز نهایی بخش تعاون تبدیل شده است.
وی با تاکید بر اینکه تغییرات ساختار بخش تعاون با توجه به نیازهای کل کشور با هدف برنامه‌ریزی مناسب در امور اقتصادی تصویب و در دست انجام است، گفت: طبق بررسی های انجام شده بخش تعاون در مسیر اجرایی کردن تدابیر لحاظ شده در قالب سیاست‌های اصل 44 به تمام وظائف خود عمل کرده است.
۲۱ بهمن ۱۳۸۸ ۰۹:۲۵
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید