اخبار

وزیرتعاون در مشهد:دولت بیش از 15میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی ها پرداخت کرد

وزیرتعاون در مشهد:دولت بیش از 15میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی ها پرداخت کرد
مشهد - وزیر تعاون گفت: در مدت فعالیت دولت نهم 15 میلیارد و 270میلیون ریال تسهیلات به تعاونی های سطح کشور پرداخت شده است.
به گزارش ایرنا ، " محمد عباسی" سه شنبه شب ‌در مراسم گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی تعاون و تجارت کشور در محل نمایشگاه بین المللی مشهد افزود : این درحالی است که طی 14سال قبل از فعالیت دولت نهم ،تنها چهار هزار و 950 میلیارد ریال تسهیلات در این بخش پرداخت شده بود.
عباسی تصریح کرد : 30 درصد از مجموع 150 هزار تعاونی موجود در کشور ، در مدت فعالیت دولت نهم راه اندازی شده اند.
وی گفت: آیین نامه تاسیس بیمه تعاون کشور به تازگی به تصویب رسیده و به زودی این بیمه در کنار سایر بخش های بخش تعاون مانند بانک توسعه تعاون، اتاق تعاون و غیره فعالیت خود را آغاز می کند.
وزیر تعاون اظهار داشت: روند توسعه اقتصاد بخش تعاون با حمایت های احمدی نژاد و دولتمردان دولت نهم و دهم و همچنین اجرای سیاستهای اقتصادی اصل 44 قانون اساسی شتاب قابل توجهی گرفته و این امر باعث شد که هم اکنون 25 میلیون نفر به عنوان اعضای شرکت های تعاونی در توسعه اقتصادی کشور مشارکت داشته باشند.
استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: بخش تعاون در سطح کشور و از جمله این استان از قابلیت های مختلفی برای توسعه در ابعاد مختلف برخوردار است و باید با مشارکت مردم و تعاونگران و حمایت های دولت و مسوولان ذیربط، از این قابلیت ها در مسیر توسعه این بخش نهایت استفاده را کرد.
"محمود صلاحی" با اشاره به جمعیت جوان کشور و تعداد دانش آموزان و دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی افزود: استفاده از ظرفیت های توسعه ای بخش تعاون نقش مهمی در افزایش فرصت های شغلی و کاهش معضل بیکاری دارد.
وی تاکید کرد: باید با حمایت مسوولان و اهتمام دست اندرکاران مربوطه بخش تعاون کارآیی خود را بیش از پیش نشان دهد.
مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد نیز گفت: نخستین نمایشگاه بین المللی تعاون و تجارت کشور با حضور 200 شرکت داخلی و نمایندگی هایی از کشورهای خارجی در حال برگزاری است.
"سید محمد سیدی" افزود : شرکت کنندگان در این نمایشگاه آخرین توانمندی های خود را در بخش های مسکن، کشاورزی، صنعت، خدمات، صنایع دستی، پزشکی و مالی و اعتباری در فضایی به وسعت هشت هزار متر مربع به مدت چهار روز در معرض دید عموم قرار دادند.
۲۱ بهمن ۱۳۸۸ ۱۳:۵۲
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید