اخبار

عضویت وزیر تعاون در کمیسیون ماده یک خواسته تمامی تعاونگران است

عضو هیئت مدیره اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدی و خدمات تولیدکنندگان: اگر وزیر تعاون عضو کمیسیون ماده یک شود بسیاری از مشکلات تولید از پیش رو برداشته می شود. ارسلان قاسمی گفت : به علت عدم حضور نماینده بخش تعاون در کمیسیون های اقتصادی ، تولید و صنعت کشور دچار مشکلات بسیاری هستند.
ارسلان قاسمی گفت : به علت عدم حضور نماینده بخش تعاون در کمیسیون های اقتصادی ، تولید و صنعت کشور دچار مشکلات بسیاری هستند.
وی افزود : برای رسیدن به اقتصادی سالم ،پویا و مردمی و در جهت پیشبرد اهداف تعیین شده در اصل 44 قانون اساسی و انجام دستورات مقام معظم رهبری در رابطه با نقش تعاون در توسعه جامعه ،وزیر تعاون می باید به عضویت تمامی کمیسیون ها ،جوامع و شوراهای اقتصادی کشور ،از جمله کمیسیون ماده یک درآید.
ارسلان قاسمی اظهار داشت: کمیسیون ماده یک مربوط به وضع تعرفه هاست،که چون بخش تولید و تعاون نماینده ای در آن ندارد تا مشکلات مربوطه را مطرح کند ،گاها شاهد مصوبه هایی هستیم که چه بسا به زیان تولید و صنعت کشور باشد و در صورت اجرا به اقتصاد ملی لطمه وارد کند.
وی افزود: بخش تعاون همیشه باید منتظر باشد تا برایش تصمیم گیری شود و در نهایت نیز مجبور به تبعیت از تصمیمات است ،هرچند که به ضرر بخش تعاون باشد.
قاسمی اضافه کرد: متاسفانه در گذشته به بخش تعاون به عنوان یک مقوله اقتصادی نگریسته نشده است .
وی همچنین اظهار داشت :وزارت تعاون در بسیاری از کمیته های رفاهی ،فرهنگی و اجتماعی حضور دارد که معتقدیم این حضور هم باید فعالانه تر باشد، ولی متاسفانه در بسیاری از محافل و شوراهای اقتصادی اصلا حضور ندارد.
وی تصریح کرد: این یکی از خواسته های بر حق تعاونگران است که در اسرع وقت ترتیبی داده شود تا وزارت تعاون به عضویت کمیسیون ماده یک و سایر مجامع و محافل اقتصادی مرتبط با تعاون کشور در آید، تا بتوان از ایجاد بسیاری از معضلات بخش صنعت ، تولید و تعاون کشور پیشگیری کرد .
عضو هیئت رئیسه اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدی و خدمات تولیدکنندگان خاطر نشان ساخت: وزارت تعاون باید حضوری فعال و سازنده در این مجامع داشته باشد ،تا بتواند به بهترین شکل ممکن در جهت ادای دین خود نسبت به مردم صبور و متولیان زحمت کش عرصه تعاون گام بردارد.
۱۰ بهمن ۱۳۸۸ ۱۹:۳۹
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید