اخبار

نماینده مردم کاشمر در مجلس: راه نجات اقتصاد کشور تشکیل تعاونی‌های فراگیر است،

محمدرضا خباز در جلسه رایزنی جهت ایجاد تشکیل تعاونی فراگیر در منطقه به ناچیز بودن سهم اقتصاد در حد 5 تا 6 درصد در بخش تعاونی اشاره کرد و گفت: طبق سیاست‌های اصل 44 از سال آینده تا سال 1394 باید سهم اقتصاد تعاونی در کشور به 25 درصد برسد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم تعاون در اقتصاد ناچیز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، محمدرضا خباز در جلسه رایزنی جهت ایجاد تشکیل تعاونی فراگیر در منطقه به ناچیز بودن سهم اقتصاد در حد 5 تا 6 درصد در بخش تعاونی اشاره کرد و گفت: طبق سیاست‌های اصل 44 از سال آینده تا سال 94 باید سهم اقتصاد تعاونی به 25 درصد برسد.

وی با بیان این‌که جهت رسیدن به این هدف باید تلاش بسیاری کرد، گفت : جهت ایجاد تعاونی‌های فراگیر برای جبران عقب‌ماندگی منطقه به وسیله تعاونی‌های کوچک به نتیجه نمی‌رسیم.

وی با بیان این‌که راه نجات اقتصاد کشور تشکیل تعاونی‌های فراگیر است، گفت: در سی سال گذشته تعاونی‌ها کم‌رونق بوده و ما وارث یک ذهنیت منفی در خصوص اقتصاد تعاونی هستیم.

خباز یکی از ضعیف‌ترین وزارتخانه‌ها را در بُعد اقتصادی، وزارت تعاون عنوان کرد و گفت: این امر به دلیل عقب‌ماندگی بُعد اقتصاد تعاونی و عدم باور تعاونی‌ها است .

وی با بیان این‌که در شرایط فعلی که مقامات تصمیم‌گیر کشور در پی ارتقا سهم بخش تعاون از 5 به 25 درصد هستند، گفت : در منطقه ما تعدادی تعاونی در بخش‌های مختلف کشاورزی ، صنعت و خدمات در گذشته راه‌اندازی شده که باید ضمن رفع مشکلات آن‌ها از فرصت فراهم شده برای ایجاد تعاونی‌های قدرتمند جدید تلاش کرد.

۸ بهمن ۱۳۸۸ ۱۸:۰۸
ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید