اخبار

از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان در تصمیم گیری ،ایجاد اشتغال و توانمند سازی معتادین بهبود یافته استفاده خواهیم کرد

از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان در تصمیم گیری ،ایجاد اشتغال و توانمند سازی معتادین بهبود یافته  استفاده خواهیم کرد
چوپان چوپان مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد در دومین جلسه کمیته اشتغال و اقدامات حمایتی این شهرستان که با حضور مهدی ابراهیمی معاونت اجتماعی شهرداری،نمایندگان دستگاه های اجرایی ، مدیران واحد های تولیدی و با موضوع بررسی و ارائه راهکار های اشتغال معتادین بهبود یافته برگزار شد گفت: از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان در تصمیم گیری ، ایجاد اشتغال و توانمند سازی معتادین بهبود یافته استفاده خواهیم کرد.

چوپان چوپان مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد در دومین جلسه کمیته اشتغال و اقدامات حمایتی این شهرستان که با حضور مهدی  ابراهیمی معاونت اجتماعی شهرداری،نمایندگان دستگاه های اجرایی ، مدیران واحد های تولیدی  و با موضوع  بررسی و ارائه راهکار های اشتغال معتادین بهبود یافته  برگزار شد گفت: از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان در تصمیم گیری ، ایجاد اشتغال و توانمند سازی معتادین بهبود یافته  استفاده خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد، مهندس چوپان در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از پیگیری های ارزشمند فرماندار ، شهرداری و تمامی اعضای این کمیته طی سخنانی گفت: هم اکنون تعداد 22 کمپ در شهرستان مشهد وجود دارد که کار ساماندهی 4967 نفر از معتادان را با همکاری سایر دستگاه ها بر عهده دارند و تلاش خواهیم کرد این افراد پس از غربالگری ،آموزش ،اشتغال و توانمند سازی به آغوش گرم خانواده باز گردند. وی با بیان اینکه فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی را با کمک خیرین و مدیران واحد های تولیدی برای معتادان بهبود یافته در این شهرستان فراهم خواهیم کرد گفت: امروز باید همه ظرفیت‌های موجود را مورد بهره‌برداری قرار داده و با اقدامات پیشگیرانه ، آموزشی و ... نقش مثبتی را در این خصوص ایفا نماییم.

مدیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد  در خاتمه خاطر نشان کرد: اگر بتوان برای معتادان بهبود یافته از اعتیاد با توجه به مهارت‌های شغلی آنان، کار و شغل ایجاد کرد، نه‌ تنها از بازگشت آنها به‌سوی اعتیاد پیشگیری می‌شود بلکه زمینه توانمندسازی و بازگشت آنان به کانون گرم خانواده و جامعه فراهم خواهد شد.وی همچنین گفت :در جلسات تخصصی با فرمانداری تسهیلات اشتغال زا، مشوق‌ها و معافیت‌های لازم  را برای واحدهای تولیدی که معتادان بهبود یافته را به کار بگیرند مطرح و پیگیری کرده ایم و امیدواریم بتوانیم با مساعدت و کمک همه افراد اقدامات خوبی در این زمینه برداشته و منشاء خیر و برکت باشیم.

شایان ذکر است در این جلسه هر یک از حاضرین و مدیران واحد های تولیدی به موانع و مشکلات موجود در این مسیر از جمله دریافت تسهیلات ، خرید مواد اولیه ، نبود مکان کارگاهی جهت آموزش اولیه و ... اشاره کرده و مواردی را مطرح نمودند.

۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید