اخبار

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی : لزوم بررسی مجدد شرایط جاماندگان از یارانه جدید دولت

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی : لزوم بررسی مجدد شرایط جاماندگان از یارانه جدید دولت
دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان با حضوردکترابوحمزه معاون رفاه وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی ،مهندس بابایی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و سایر مدیران عضو این شورا بصورت ویدئو کنفرانس در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.

دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان با حضوردکترابوحمزه معاون رفاه وزارت تعاون،کارو رفاه  اجتماعی ،مهندس بابایی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی و سایر مدیران عضو این شورا بصورت ویدئو کنفرانس  در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی خراسان رضوی محمد امین بابایی در ادامه این جلسه افزود : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط موجود رسالت خدمات رسانی در جامعه را برعهده دارد و ما در سطح استانها می بایست با توجه و تمرکز به مدیریت بهره وری با تعامل پاسخگویی صحیح درست و شفاف به مردم ارائه خدمت دهیم .

محمدامین بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه ویدئو کنفرانسی  با داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزارت کار با بیان اینکه هم اکنون عملکرد شش ماهه دولت در سال ١۴٠٠ توسط مردم بررسی می شود.ک گفت: متاسفانه مشکلی که در بحث یارانه جدید پیش آمد این بود که بسیاری از افراد برای ازدواج فرزندان خود تسهیلات گرفته اند و این تسهیلات باعث شده افراد از لیست یارانه بگیران حذف شود که نیاز است این مشکل رفع شود و در خصوص این افراد بازنگری صورت گیرد.

بابایی ادامه داد: یک مشکل دیگر این است که سیستم اطلاعات اطلس رفاهی ایرانیان کماکان با مشکل مواجه است و هنوز اطلاعات خودرویی مردم بروز نیست و عمدتا براساس سال ٩٧ به قبل تصمیم گیری می شود که این خود عامل نا رضایتی است.

وی در این جلسه ویدئو کنفرانسی همچنین اظهار داشت: در بدنه کارشناسی در حوزه مدیریت رفاه اجتماعی شدیدا با کمبود نیرو مواجه هستیم و میانگین سنی نیروهای ادارات رو به پیری رفته که نیاز است وزارت خانه د ر خصوص گرفتن مجوز های استخدام ورود داشته باشد.

 معاون وزیر گفت:مردمی سازی و عدالت در پرداخت یارانه سیاست دولت پس از نظرخواهی از نخبگان و کارشناسان حوزه اقتصاد کشور است. این تصمیم می تواند به پویایی اقتصاد کشور کمک کرده و دغدغه های معیشتی مردم را کمرنگ کند. 

معاون رفاه اجتماعی با بیان اینکه عدالت در پرداخت یارانه ها در مجموع از لحاظ رفاهی به نفع مردم است، گفت: رفع اختلاف طبقاتی و کاهش فقر مطلق از رویکردهای این اقدام است.

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید