اخبار

برگزاری مسابقات قران ویژه جامعه کار و تلاش شهرستان بردسکن

برگزاری مسابقات قران ویژه جامعه کار و تلاش شهرستان بردسکن
همزمان با سالروز شهادت باقر العلوم حضرت امام محمد باقر (ع) مسابقات قرآن ویژه جامعه کار و تلاش با همکاری اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بردسکن، اداره اوقاف و امور خیریه، اداره تبلغات اسلامی و موسسه قرانی عترت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،حسین غلامی رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بردسکن در رابطه با این خبر گفت:در این مسابقات 35 نفر از فعالان قرآنی جامعه کار و تلاش شهرستان در دو قسمت خواهران و براداران در رشته های قرائت،حفظ ،مفاهیم و با حضور داوران قرآنی به  رقابت پرداختند که نفرات برتر جهت شرکت در مسابقات قرآنی در سطح استان معرفی خواهند شد.وی گفت: قرآن معجزه جاویدانی است که برای هدایت و راهبری انسانها نازل شده است و برای بشر تا روز قیامت هدیه‌ای الهی است. وی افزود: این کتاب الهی، درس زندگی و سعادت به انسان ها می‌دهد و یقیناً برگزاری و اجرای برنامه های فرهنگی و قرآنی یک اقدام تاثیر گذار در جامعه به خصوص جامعه کار و تلاش شهرستان است.

 در این مراسم که با ذکر مصیبت، مداحی و نوحه خوانی در رٍثاء امام محمد باقر (ع) همراه بود حجت الاسلام غیرتمند رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بردسکن نیز ضمن بیان گوشه ای از زندگی گهربار امام محمد باقر (ع) به نقش و جایگاه ویژه قرآن در زندگی فردی،اجتماعی و کاری انسان ها پرداخت.وی افزود:قرائت قران و عمل به فرامین و دستورات این کتاب الهی  موجب رشد و تعالی انسان در تمام مراحل زندگی خواهد شد. وی با اشاره به آسیب های اجتماعی، تبلیغ و تشویق مردم به سمت قرآن کریم و مأنوس شدن با این کتاب آسمانی را بسیار واجب و ضروری دانست.

 

 

 

۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید