اخبار

مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد:

بسته جامع توانمندسازی زنان مشهد تدوین می شود

بسته جامع توانمندسازی زنان مشهد تدوین می شود
حسن سروری مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد در اولین جلسه کارگروه تدوین سند جامع اشتغال بانوان شهرستان مشهد گفت:بسته جامع توانمندسازی زنان مشهد تدوین می شود.

اولین جلسه کارگروه تدوین سند جامع اشتغال بانوان شهرستان مشهد با حضور مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری،نمایندگان دستگاههای اجرایی ، نمایندگان تعاونی ها و سایر تشکلات مردم نهاد در سالن جلسات این مدیریت برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،حسن سروری  مدیریت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد با اشاره به اهمیت نقش بانوان در جامعه گفت : زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و در تربیت و تعلیم نیمه دیگر نقش غیرقابل انکاری دارند. از همین رو ارتقاء جایگاه زنان و فرصت سازی برای حضور فعال آنان در عرصه های مختلف اجتماعی ،اقتصادی و سیاسی می تواند زمینه رشد و ترقی بانوان را فراهم آورده و مسیر دستیابی به توسعه پایدار با بهره گیری از توانمندی ها ، پتانسیل ها و ظرفیت های این قشر عظیم را هموار سازد.  وی همچنین خاطر نشان ساخت: در تدوین برنامه های زمان بندی شده حوزه بانوان همگرایی و هم افزایی دستگاههای اجرایی ذیربط و نهادهای مردم نهاد با محوریت سبک زندگی ایرانی – اسلامی باید مد نظر قرار گیرد . در حال حاضر ظرفیت های فراوانی در عرصه اشتغال بانوان وجود دارد که مغفول مانده و به همین دلیل نهادهای دست اندرکار این مهم می بایست با شناخت چالش ها ، پرهیز از موازی کاری و تشریک مساعی به تدوین و اجرای برنامه های زمان بندی شده با هدف تقویت و توسعه اشتغال بانوان همت گمارند.

مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد تاکید کرد : نهادهایی همانند آستان قدس رضوی ، شهرداری و تشکلات مردم نهاد ظرفیت های عظیمی دارند که می تواند در خدمت توسعه و تحقق اشتغال زنان قرار گیرد و حمایت و تقویت مشاغل خانگی یکی از بهترین راهکارهای حمایت از اشتغال بانوان است زیرا از این طریق زنان می توانند به موازات کسب درآمد و کمک به معیشت خانوار به انجام وظایف خود در کانون خانواده نیز بپردازند. سروری در ادامه عنوان داشت:هدف از تشکیل این کارگروه تنظیم و تدوین سند جامع اشتغال بانوان شهرستان مشهد ، شناخت ظرفیت ها و پتانسیل ها و بررسی زمینه های مشترک همکاری و هم افزایی به منظور پرهیز از موازی کاری و هدر رفت منابع می باشد که امیدواریم با حساسیت و پیگیری مجدانه اهداف و برنامه های این کارگروه بتوانیم به نتایج چشمگیری در حوزه توسعه و تقویت اشتغال بانوان در جامعه دست یابیم .شایان ذکر است در ادامه این نشست سایر حاضرین به ابراز نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که پس از بحث و تبادل نظر پیرامون اهداف کارگروه مواردی در خصوص تهیه کاربرگ های شرح وظایف دستگاهها در تدوین سند جامع اشتغال بانوان و ارسال به دستگاههای اجرایی و نهادهای مردم نهاد ذیربط ، تهیه و تدوین پیش نویس سند جامع اشتغال بانوان به منظور طرح در کارگروه فرهنگی اجتماعی فرمانداری و تدوین و اجرای مفاد سند ( پس از تصویب در کارگروه بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان مشهد ) به تصویب رسید .

 

 

 

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۸:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید