اخبار

سنجری در جلسه امضاء تفاهم نامه چند جانبه حوزه کارآفرینی :

فرهنگ غلط کار و فقدان مهارت دو عامل مهم بیکاری و عدم اشتغال جوانان است

فرهنگ غلط کار و فقدان مهارت دو عامل مهم بیکاری و عدم اشتغال جوانان است
محمد سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در جلسه امضای تفاهم نامه چند جانبه با موضوع کارآفرینی در استان گفت: فرهنگ غلط کار و فقدان مهارت دو عامل مهم بیکاری و عدم اشتغال جوانان است.

در راسـتای توسعه و ترویج کارآفرینی ،تعامل، راهبری و حمایت از اکوسیستم کارآفرینی و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم در استان و همچنین استفاده از کلیه ظرفیت ها و امکانات موجود طرفین این تفاهم نامه و به منظور، تأمین نیاز استان به منابع انسانی توانمند و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه ای، هدایت، مشاوره، تجاری سازی ایده ها و توانمند سازی کسب و کارها و ترویج فعالیت های کارآفرینی، تشکیل شرکت های تعاونی و شرکت های دانش بنیان و... تفاهم نامه چند جانبه فیمابین اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، انجمن صنفی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی و انجمن صنفی مراکز شتابدهنده استان، منعقد و امضاء گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،محمد سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد:امروز نیاز روز استان کارآفرینی و توجه به فرهنگ کارآفرینی است و می بایست تلاش کنیم تا این فرهنگ در جامعه و در بین خانواده ها نهادینه گردد.وی گفت: فرهنگ غلط کار و فقدان مهارت دو عامل مهم بیکاری و عدم اشتغال جوانان است و امروز اگر بخواهیم معضل بیکاری را حل نماییم نیاز به ترویج صحیح فرهنگ کارآفرینی داریم. سنجری در این جلسه به فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان سرمایه های انسانی و معنوی کشور اشاره و تصریح کرد:مسیر ، نگاه و نگرش نسبت به فرصت های شغلی تغییر پیدا کرده و یکی از عوامل و راهکارها پیش رو توجه و تمرکز به مباحث کارآفرینی، بحث ایده های جدید و استارت آپ ها و خلاقیت است و اگر بخواهیم جامعه ای کار آفرین داشته باشیم باید تلاش کنیم تا فرهنگ کارآفرینی و شعار هر ایرانی یک مهارت در جامعه نهادینه شود.

دکتر طاهری لاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد نیز در این جلسه گفت:اشتغال جوانان دغدغه مشترک همه ماست و انشاءا... همه ما دست به دست هم داده و آنچه مد نظر کشور ، نظام اسلامی و دولت است اتفاق خواهد افتاد ما امکانات بسیار خوبی داریم و با تمام توان از این امکانات و تجهیزات، صادقانه در جهت اشتغال و ایجاد ثروت برای جوانان استفاده خواهیم کرد.

شایان ذکر است توسعه، ترویج و آموزش کارآفرینی در سطح استان ،توسعه فرهنگ تعاون، کسب وکار و کارآفرینی در دانشگاه و محیط های آموزشی فنی و حرفه ای، کمک به تشکیل تعاونی ها و استارت آپ­های دانشجویی،اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه و فنی و حرفه ای و حمایت از ایده­ها و طرح­های  تقاضا محور و بازار پذیر دانش آموختگان در راستای تجاری سازی طرح­ها، بهره­گیری ازپتانسیل های موجود در مراکز مشاوره، اطلاع­رسانی و خدمات کارآفرینی و مراکز شتابدهنده استان در جهت هدایت ایده و پشتیبانی از استارت­آپ­ها و تعاونی ها و... از جمله اهداف این تفاهم نامه چند جانبه است.

 

 

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید