اخبار

مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی:

سالمندان سرمایه های فکری و گنجینه های ارزشمند جامعه هستند

سالمندان سرمایه های فکری و گنجینه های ارزشمند جامعه هستند
دومین جلسه کمیته تخصصی آموزش و پژوهش و امور رفاهی و حقوقی شورای ساماندهی سالمندان خراسان رضوی در محل دفتر مدیریت اجتماعی این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این جلسه ولیان مدیریت اجتماعی اداره کل طی سخنانی عنوان کرد: این جلسه به منظور بهبود روش های زندگی ، ارتقاء آموزش ها و ساماندهی از طریق ارایه خدمات رفاهی ،بهداشتی ،درمانی و توانبخشی تشکیل شده و ما با برگزاری این جلسات بدنبال ایجاد رضایت در سطح زندگی سالمندان عزیز می باشیم.وی بر لزوم تبلیغات محیطی ، اطلاع رسانی و آگاه سازی مناسب از طریق مطبوعات و فضای مجازی برای استقبال و آگاهی خانواده ها اشاره کرد و افزود: امید است با تصمیمات کاربردی و کارشناسی شده ، اقدامات مطلوب و شایسته ای برای جمعیت سالمندی استان انجام پذیرد.

 ولیان مدیرت اجتماعی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در خاتمه بر مراقبت و حفظ رویکرد و فرهنگ و ارزش موجود در استان در خصوص تکریم سالمندان تاکید کرد و گفت : سالمندان به عنوان سرمایه های فکری و گنجینه های ارزشمند یک کشور محسوب می شوند. قشری ارزشمندی که از تجربه و اندیشه آنان می توان در جهت پویایی و نشاط جامعه بهره برد و با برنامه ریزی های حمایتی و صحیح کوشید تا دوره سالمندی به برهه ای خوب و ارزشمند در زندگی هر فردی تبدیل شود.

در ادامه دکتر فیروزی معاونت توانبخشی بهزیستی گفت: عمر شورای سالمندان با ستاد مناسب سازی یکی است و همه محیط ها از جمله اتوبوس ها،پارکها ،سینماها و ... می بایست تلاش نموده و آماده خدمت رسانی به سالمندان باشند و نباید سالمندان را از جامعه جداسازی نماییم.شایان ذکر است در این جلسه مصوباتی از جمله پیگیری در مورد بانک زمان ، مراقبت از سالمندان، تشکیل تعاونی های ارتقاء سلامت سالمندان و نکاتی از جمله بخش مستقل در بیمارستان ها جهت سالمندان ، دعوت از NGO برای جلسات آینده ،اشتراک گذاری ایده ها و ...مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

 

 

 

۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید