اخبار

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : حفظ اشتغال موجود و رسیدگی به مشکلات بنگاه های اقتصادی و تولیدی را با جدیت پیگیری می کنیم.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : حفظ اشتغال موجود و رسیدگی به مشکلات بنگاه های اقتصادی و تولیدی را با جدیت پیگیری می کنیم.
محمد سنجری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سبزوار که با حضور میر شاهی مدیرکل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی ، فرمانداران شهرستانهای سبزوار ، خوشاب ، جوین ، جغتای و داورزن ، رؤسای ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب و داورزن ، رؤسای ادارات و دستگاههای اجرایی عضو کارگروه و نمایندگان بانکهای عامل برگزار شد شرکت کرد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی محمد سنجری در جلسه کارگروه اشتغال سبزوار در سخنانی اظهار کرد : هدف از برگزاری جلسات این است که نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی ، ارزیابی و آسیب شناسی کنیم و درجهت رفع مشکلات و ایرادات آن باشیم و مسیر باقیمانده تا پایان سال را با قدرت و توان بیشتری ادامه دهیم . وی در ادامه مطالب خود گفت: یک موضوع بسیار مهم در شرایط اقتصادی امروز که بایستی به موازات برگزاری جلسات کارگروه اشتغال به آن توجه داشته و آن را در اولویت قرار دهیم نگاه مهم و اثر گذار به حفظ اشتغال موجود است و اینکه مشکلات بنگاه های اقتصادی و تولیدی را پیگیری و رصد نماییم.

محمد سنجری در ادامه مطالب خود افزود : با توجه به هدف گذاری و تعهد 110 هزار فرصت شغلی در سال جاری تا کنون 66513 فرصت شغلی در استاان ایجاد شده که معادل 60 درصد تعهد استان است.وی در ادامه ، توضیحات و اطلاعات جامعی در خصوص بسته فراگیر اشتغال ارائه نموده و عنوان داشت : تسهیلاتی که در قالب بسته فراگیر اشتغال از جمله طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار ، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی ، تسهیلات روستایی و عشایری ، مشاغل خانگی ،طرح بکارگماری جویندگان کار ، تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه و ... پیش بینی شده می تواند نقش کلیدی و بسیار مهمی در کاهش بیکاری و رفع مشکلات موجود ایفا نماید و تسهیلات روستایی و عشایری نه تنها موجب خودکفایی خانوارهای روستایی و عشایری شده بلکه از مهاجرت بی رویه روستاییان به کلان شهرها و پیامدهای آن جلوگیری می نماید. در این جلسه همچنین عملکرد شهرستان سبزوار به صورت خاص در هر یک از طرح های فوق مورد بررسی  و مقایسه قرار گرفت .

مهندس سنجری در ادامه افزود : در شرایط فعلی که تحریم های ناجوانمردانه دشمنان شرایط اقتصادی ویژه و خاصی را برای ما رقم زده است بیش از هر چیز نیازمند تشریک مساعی ، همگرایی و هم افزایی هستیم تا بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت های موجود  ، شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های منطقه ای و هدایت تسهیلات اشتغال زا به سمت و سوی تولید داخلی از این شرایط سخت عبور کنیم . اعتقاد ما این است که باید برای پیشبرد امور و دستیابی به اهداف و چشم اندازها برنامه داشته باشیم تا با استفاده از کلیه پتانسیلها و ظرفیت های موجود در راستای نیل به آرمانهای انقلاب اسلامی ، تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید گامهای مؤثری برداریم .

شایان ذکر است این جلسه با محوریت بررسی وضعیت تسهیلات در شهرستانهای خوشاب ، داورزن ، جوین و جغتای برگزار شد و وضعیت اجرای بسته فراگیر اشتغال در این شهرستانها مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و در پایان حکم سرپرستی نادری نسب مسئول نمایندگی تعاون کار و رفاه اجتماعی داور زن  نیز توسط فرماندار این شهرستان به وی تحویل گردید.  

 

 

 

 

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید