اخبار

اولین جلسه هماهنگی مجریان دوره های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی ایمنی و بهداشت کار خراسان رضوی برگزار گردید.

اولین جلسه هماهنگی مجریان دوره های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی ایمنی و بهداشت کار خراسان رضوی برگزار گردید.
اولین جلسه هماهنگی مجریان دوره های آموزشی کوتاه مدت عمومی و تخصصی ایمنی و بهداشت کار خراسان رضوی با حضور حسین یوسفی سرپرست مرکز تحقیقات و تعلیمات فنی و حفاظت بهداشت کار شمال شرق کشور، محمد نور افشان سرپرست اداره بازرسی کار ، محمد عجمی رئیس اداره حراست ،کانون انجمن های صنفی کارگری مهندسی ایمنی صنعتی استان ، کانون انجمن های کارفرمایان صنایع و معادن خراسان رضوی و دیگر حاضرین در مرکز تحقیقات و تعلیمات فنی و حفاظت بهداشت کار استان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این جلسه حسین یوسفی سرپرست مرکز تحقیقات و تعلیمات فنی و حفاظت بهداشت کار شمال شرق کشور در ابتدا در سخنانی گفت:بحث آموزش و برگزاری دوره های آموزشی یکی از دغدغه ها و اولویت های ما است که امیدواریم با همکاری ، همفکری و آسیب شناسی در این جلسه بتوانیم به یک جمع بندی کامل برسیم. وی در ادامه پس از پاسخگویی به موارد مطرح شده در جلسه گفت: انجمن هایی در برگزاری دوره های آموزشی موفق تر می باشند که با برنامه ریزی و کار کارشناسی شده کار را پیگیری و انجام داده باشند .وی گفت :کیفیت کار در انجمن ها برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار است و حتما در ادامه برنامه های خود با تحلیل حوادث کار استان در اداره بازرسی کار دوره ها و نیاز های آموزشی پیش بینی و اجرا خواهد شد.یوسفی در ادامه سخنان خود تاکید کرد : ما برای گواهینامه های صادره ارزش و حساسیت فراوانی قائل هستیم و رسالت ما در این مرکز حفظ و صیانت از نیروی انسانی و نیروی کار و خروجی این آموزش های حتماً می بایست به کاهش حوادث کار در استان منجر گردد.

در این جلسه محمد عجمی رئیس اداره حراست این اداره کل نیز در مطالبی گفت: بحث انحصار در برگزاری دوره های آموزشی صد در صد فساد آور خواهد بود و ما تیم های نظارتی خود را در ارزیابی دوره های آموزشی فعالانه به کار خواهیم گرفت و برگزاری این دوره ها را با دقت رصد خواهیم کرد.وی در ادامه افزود : بحث کاهش حوادث کار در استان برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار است به همین جهت بحث های نظارتی و برگزاری دوره های آموزشی نیز باید با دقت پیگیری شود و امیدواریم با کمک همه عزیزان بتوانیم از نظر کیفیت حرف اول را در کشور داشته باشیم.

محمد نور افشان سرپرست اداره بازرسی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نیز ضمن تشکر از اقدامات انجام گرفته در این مرکز در مطالبی بیان کرد :امیدواریم تعامل بهتر و بیشتری با این مرکز در راستای کاهش حوادث کار در استان داشته باشیم . وی گفت : ما همه زنجیره های متصل به یک واحد هستیم و باید با تلاش و همکاری با یکدیگر و دست در دست هم کمک کنیم تا شاهد کاهش هر چه بیشتر حوادث کار در استان باشیم. وی به کاهش حوادث ناشی از کار این استان نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود :بر اساس آمار ، 88 درصد حوادث کار ناشی از  اعمال نا ایمن که همان بحث آموزشی است می باشد و امیدواریم با برگزاری صحیح دوره های آموزشی شاهد کاهش حوادث در استان باشیم .

شایان ذکر اینکه در این جلسه هر یک از انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی حاضر به ارائه نقطه نظرات ، پیشنهادات و طرح مسائل خود در راستای چگونگی برگزاری دوره های تخصصی و عمومی ، تشکیل بانک اطلاعاتی ،برگزاری دوره های عملی و... نمودند.

 

 

 

۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۲۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید