اخبار

پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی با حضور کلیه اعضاء برگزار گردید.

پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی با حضور کلیه اعضاء برگزار گردید.
مهندس سنجری : انتظار ما این است که برگزاری جلسات کارگروه خروجی مفید و تاثیر گذاری بر بخش اشتغال داشته باشد زیرا مبحث اشتغال یکی از دغدغه مهم مسولان نظام می باشد.

روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با حضور ابراهیم میرزایی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ، دکتر رسولیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی، مهندس سنجری مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، میرشاهی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری و مدیران بانکها و دستگاه های اجرایی عضو کارگروه استان خبر داد.

در این جلسه که به میزبانی بانک توسعه تعاون برگزار گردید ابتدا مهندس محمد سنجری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ضمن ارائه دستور کار جلسه سخنانی در خصوص طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار برای حاضرین در جلسه بیان نمود.وی هدف از این طرح را آشنایی با محیط واقعی کسب و کار و ایجاد خود باوری مهارت آموزان ، حفظ مشاغل سنتی و بومی و جذب نیروی کار مستعد عنوان نمود . مهندس سنجری در رابطه با این طرح تاکید کرد افرادی که در این طرح ها پذیرفته می شوند کارفرما از قانون کار و قانون تامین اجتماعی معاف می باشند و در همین راستا حتماً دستگاه های اجرایی اطلاع رسانی لازم را بعمل آورند. سنجری ضمن بیان آمار آخرین وضعیت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان از جمله عملکرد بانکهای عامل ، دستگاه های اجرایی و تعداد طرح های در حال پرداخت گفت:انتظار ما این است که برگزاری جلسات کارگروه خروجی مفید و تاثیر گذاری بر بخش اشتغال داشته باشد زیرا مبحث اشتغال یکی از دغدغه مهم مسولان نظام می باشد. وی همچنین خاطر نشان ساخت :حتما دستگاه های اجرایی اشتغال ایجادی خود را در سامانه مربوطه ثبت و رصد نمایند زیرا عملکرد دستگاه های اجرایی برهمین مبنا و بر اساس خروجی سامانه محاسبه خواهد شد.

میرزایی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه در سخنانی عنوان داشت: باید ضرورت جامعه را درک کنیم و در بحث پرداخت تسهیلات با دقت کامل عمل نماییم و این برای ما خیلی مهم است . وی به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی طرح ها اشاره کرد و افزود : تمامی برنامه ها و طرح های اشتغال را می بایست اطلاع رسانی نموده و از ظرفیت رسانه ها در کنار دیگر مسائل استفاده کرد .وی گفت: برخی مشکلات به راحتی در کمیته ها ی فنی قابل پیگیری است و فقط نیاز به پیگیری دارد با توجه به محدودیت زمانی که داریم فعالیت بیشتری در خصوص طرح ها توسط تمامی اعضاء کارگروه بایستی صورت پذیرد . معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همچنین تاکید کرد: همه بانکها می بایست رویه و تصمیم گیری واحدی داشته باشند و رویه واحد نیز همان است که از طرف تهران و فاکتور های اعلام شده تاکید شده است .

شایان ذکر است در این جلسه مهندس رحیمی مدیر کل فنی و حرفه ای استان نیز مطالبی در خصوص طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار بیان نمود و دیگر اعضاء کارگروه نیز نقطه نظرات و دیدگاه های و مشکلات خود را در رابطه با تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و عنوان نمودند.

 

 

 

 

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید