اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : معتقدیم که خیرجمعی و مسئولیت اجتماعی در کنار عقلانیت می تواند مشکل اشتغال و معضلات اقتصادی را در این کشور حل کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی : معتقدیم که خیرجمعی و مسئولیت اجتماعی در کنار عقلانیت می تواند مشکل اشتغال و معضلات اقتصادی را در این کشور حل کند.
دکتر علی ربیعی : بدون تردید صنعت ، موتور محرک دولت برای رسیدن به توسعه است، توسعه ای که عادلانه و فراگیر باشد و شادی و نشاط را برای همه مردم فراهم کند. تمام کشورهایی که مسیر توسعه را در پیش گرفته اند صنعتگران برخاسته از طبقه متوسط در آن بزرگ و قویتر شده اند و با سرمایه های خود ساختمان یا واحد تولیدی ساخته و به هر طریق به کارهای مولد دست زده اند.

روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از حضور دکتر علی ربیعی در جشن روز ملی صنعت و معدن در مشهد مقدس خبر داد.

علی ربیعی در جشن روز ملی صنعت و معدن در مشهد اعلام کرد: امروز برای همه کنشگران اقتصادی یک فرصت بزرگ است و قطعا ممنوعیت واردات برخی کالاها و سیاستهای ارزی، تلاش برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی و حمایت از دهکهای پایین توسط دولت نتیجه خواهد داد. وی ادامه داد: بدون تردید صنعت موتور محرک دولت برای رسیدن به توسعه است، توسعه ای که عادلانه و فراگیر باشد و شادی و نشاط را برای همه مردم فراهم کند. تمام کشورهایی که مسیر توسعه را در پیش گرفته اند صنعتگران برخاسته از طبقه متوسط در آن بزرگ و قویتر شده اند و با سرمایه های خود ساختمان یا واحد تولیدی ساخته و به هر طریق به کارهای مولد دست زده اند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه ای به سمت سعادت پیش می رود که طبقه متوسط آن به ارزشهای اقتصادی اش می افزایند و در آن فقط پولدارها پولدارتر و فقیرها فقیرتر نمی شوند. در دولت یازدهم تلاش شد که در مسیری بر اساس یک راهبرد مشخص صنعتی حرکت شود. وی افزود: هم اینک سهم کارفرما از 23 میلیون شاغل در ایران حدود 3.5 درصد است در صورتی که این میزان باید هشت درصد باشد لذا باید در زمینه اشتغال نیروهای مولد در کشور برنامه ریزی ویژه ای انجام گیرد. ربیعی ادامه داد: صدور مجوزها برای اخذ تسهیلات و توجه صرف به منابع مالی راه توسعه صنعتی نیست بلکه در این حوزه یک برنامه مشخص و مدون می تواند راهگشا باشد و تلاش شده از طریق طرحهای اشتغال فراگیر و پایدار مبتنی بر مزیتهای اقتصادی بتوان با فعالیتهای مولد، اشتغال مناسب ایجاد کرد.

وی گفت: بهبود فضای کسب و کار در کشور به صورت رسته ای دنبال می شود و هر رسته یک برنامه جداگانه برای بهبود فضای کسب و کار خود دارد. معتقدیم قویتر شدن صنعتگران در جامعه باعث بوجود آمدن یک توسعه موزون و فقرزدا می شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستاوردهای برجام نیز اشاره و بیان کرد: امروز از زیر تیغ سازمان ملل متحد عبور کردیم و اتحادیه اروپا بر فعالیتهای بانک خود در ایران پافشاری می کند. زمان آن فرارسیده که با نگاه بلندمدت و با امید به آینده از این دوران هم عبور کرد زیرا به زودی بحران به پایان می رسد ربیعی افزود: امسال 60 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در نظر گرفته شد که این مبلغ با ترکیب 15 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی، 15 هزار میلیارد تومان از سوی دولت و 30 هزار میلیارد تومان از طریق منابع بانکی تامین شده و منابع ارزان قیمتی را در اختیار بخش صنعت و اشتغال و سایر طرحهای اقتصادی کشور می گذارد. وی ادامه داد: فقط در خراسان رضوی اجرای طرح آموزش در محیط کار طی سال 96 و سه ماهه اول سال 97 چهار هزار نفر را زیر پوشش قرار داده و این طرح در کل کشور اثرگذار خواهد بود. ربیعی گفت: معتقدیم که خیرجمعی و مسئولیت اجتماعی در کنار عقلانیت می تواند مشکل اشتغال و معضلات اقتصادی را در این کشور حل کند و تفاهمنامه مذکور برای سه هزار مددجویی که سالانه از بهزیستی برای دست یافتن به شغل وارد جامعه می شوند بسیار موثر خواهد بود.

 

 

 

 

 

۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید