اخبار

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در بازدید از شرکت تولیدی و صنعتی تکلان توس: نگاه ما دراستان در جهت ایجاد و حفظ اشتغال موجود است.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در بازدید از شرکت تولیدی و صنعتی تکلان توس: نگاه ما دراستان در جهت ایجاد و حفظ اشتغال موجود است.
مهندس سنجری : ما به کار شما و تلاشی که در جهت خدمت به جامعه کار و کارگری انجام می دهید ایمان داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در جهت پیشگیری و رسیدگی به مشکلات واحد های تولیدی و کارخانجات استان مهندس محمد سنجری مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به همراه مهندس عطا متین فر مدیر روابط کار و محمد عجمی رئیس اداره حراست این اداره کل از شرکت تولیدی و صنعتی تکلان توس بازدید و از نزدیک پای صحبت مدیر عامل و مدیران این شرکت نشست .

در این بازدید ابتدا مهندس بحرینیان مدیر عامل این شرکت تولیدی و صنعتی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این مجموعه و شرکت های زیر مجموعه آن طی سخنانی گفت : در این شرکت محصـولات تولـیدی مختلفی از جمله پمپ های ترمز ، لنت تزمز ، سیستم کلاچ ، ترمز های ای بی اس و... تولید می گردد . این شرکت در سه بعد توسعه محصولات ، فرایندها و دانش فنی در تلاش است و هم اکنون با 670 نفر پرسنل مشغول فعالیت می باشد. وی به سطح دانش فنی کارگران این شرکت اشاره نموده و گفت: کارگران این شرکت با دانش بومی خود توانسته اند بعضی از سیستم های ترمز را خودشان به خوبی طراحی و تولید نمایند که باعث کاهش تصادفات و حفظ جان سرنشینان خودرو ها شده است . وی به شرکت های زیر مجموعه شرکت اصلی از جمله بایا توس ، پیله وران ، پایور پلاستیک ، بهنام لاستیک ، پرکوک توس اشاره کرد و گفت : بخشی از نیرو های این شرکتها تخصصی و دارای دانش خاص می باشند ما انگیزه را در بین کارگران و واحد های تولیدی خود افزایش می دهیم ما در مسیر کار آفرینی ، آموزش و دانش به نیروها و ادامه کار انها هزینه های بسیار زیادی را پرداخته کرده ایم و در تلاش هستیم تا از نیروهای خود استفاده نماییم اما در این مسیر مشکلاتی نیز وجود دارد که امیدواریم با کمک دستگاه های دولتی این مشکلات مرتفع گردد.مهندس بحرینیان مدیر عامل این شرکت در ادامه درد دلهای خود به بحث اشتغال مستقیم و غیر مستقیم هفتصد هزار کارگر در سطح کشور در صنعت خودرو سازی و قطعه سازی اشاره کرد و گفت : آمریکا در کنار تحریم هسته ای به دنبال تحریم خودروهای داخلی و قطعه سازان است چرا که می داند بخش اعظمی از اشتغال کشور در این صنعت در حال فعالیت و تلاش می باشند و متاسفانه بعضی از عوامل از جمله نرخ ارز ،مالیات ، بانکها  و... در حال ضربه زدن به تولید هستند اما ما در همه شرایط تلاش می کنیم تا جریان تولید هیچگاه متوقف نگردد . وی در خاتمه سخنان خود تقاضا کرد :مسئولین می بایست با تلاش بیشترشرایط کار را برای واحد های تولیدی و سرمایه گذاران تسهیل نمایند.

در ادامه این بازدید مهندس سنجری بعد از سخنان مدیر عامل و خسته نباشید به کارگران و مدیران این شرکت در مطالبی بیان داشت : این شرکت یکی از سرمایه های استان می باشد و توانسته است اشتغال آفرینی خوبی در صنعت قطعه سازی خودرو داشته باشد. امروز و در شرایط کنونی ما باید بتوانیم از سرمایه های این شرکت و کارگران آن حمایت و دفاع نماییم .وی گفت: ما میدانیم که تعلیق حتی یک نفر چقدر درد آور است و کارگران که همیشه سرمایه های انسانی شرکتها بوده اند با از خود گذشتگی در خط مقدم تولید به فعالیت مشغول بوده اند . مهندس سنجری در ادامه مطالب خود تاکید کرد: در شرایط کنونی ما بدنبال حفظ کار هستیم ما به کار شما و تلاشی که شما در جهت خدمت به جامعه کار و کارگری انجام می دهید ایمان داریم وی افزود :نگاه دولت و نگاه مسئولین استان در جهت ایجاد و حفظ اشتغال موجود است و اینجا هستیم که در کنار همدیگر و با کمک هم بتوانیم مشکلات موجود را حل و فصل نماییم.

 

 

 

 

 

 

 

۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۰۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید