اخبار

مهندس سنجری : پیشگیری از آسیب های اجتماعی خصوصاً اعتیاد یکی از ارکان مهم صیانت از نیروی کار و آموزش و آگاهی بخشی در خصوص عواقب مخرب آن مصداق بارز ایمنی می باشد.

مهندس سنجری : پیشگیری از آسیب های اجتماعی خصوصاً اعتیاد یکی از ارکان مهم صیانت از نیروی کار و آموزش و آگاهی بخشی در خصوص عواقب مخرب آن مصداق بارز ایمنی می باشد.
در این مراسم مهندس محمد سنجری عنوان کرد : آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد اثرات مخرب و ویران کننده ای بر شاخص سلامت جسمی و روانی جامعه دارد . نیروی کار باید خلاق ، توانمند ، با نشاط ، متعهد و مبتکر باشد تا بتواند نقش سازنده ای در رونق تولید ، توسعه اقتصادی و ایجاد ثروت ملی داشته باشد و اعتیاد بلای خانمانسوزی است که یکایک این صفات را در فرد معتاد تحلیل برده و نقش او را در این راستا کمرنگ می نماید.
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری همایشی با محوریت مبارزه با اعتیاد ویژه جامعه هدف خبر داد .

محمود حکمتی پور مدیر اجتماعی این اداره کل در رابطه با این خبر عنوان کرد : این همایش با عنوان " دانش اعتیاد ( پیشگیری ، مهار و درمان ) و با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و جمع  کثیری از کارگران ، کارفرمایان و مصرف کنندگان بهبود یافته عضو کنگره 60 برگزار شد .

 در این مراسم مهندس محمد سنجری ضمن خوشامد به حاضران عنوان کرد : آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد اثرات مخرب و ویران کننده ای بر شاخص سلامت جسمی و روانی جامعه دارد . نیروی کار باید خلاق ، توانمند ، با نشاط ، متعهد و مبتکر باشد تا بتواند نقش سازنده ای در رونق تولید ، توسعه اقتصادی و ایجاد ثروت ملی داشته باشد و اعتیاد بلای خانمانسوزی است که یکایک این صفات را در فرد معتاد تحلیل برده و نقش او را در این راستا کمرنگ می نماید .  

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود : یکی از مهمترین وظایف ما به عنوان زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صیانت از نیروی کار ، بهبود فضای کاری و آموزش اصول ایمنی می باشد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی خصوصاً اعتیاد یکی از ارکان مهم صیانت از نیروی کار و آموزش و آگاهی بخشی در خصوص اعتیاد و عواقب مخرب آن مصداق بارز ایمنی می باشد .مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در ادامه سخنان خود گفت: ایمن شدن در مقابل آسیب های اجتماعی می تواند فرد را در مقابل بسیاری از بیماریها و مشکلات بیمه نموده و نقش بسیار مؤثری در ارتقاء سطح سلامت روحی و روانی جامعه هدف و سایر اقشار جامعه داشته باشد .

وی خاطر نشان ساخت : بسیاری از کارگران که دچار سوء مصرف مواد هستند حین انجام کار دچار حادثه می شوند زیرا کار در محیط کارگاه ، کارخانه و . . . نیازمند تمرکز هوشیاری و دقت است و این گونه افراد به مرور هوشیاری و ذکاوت لازم برای انجام کار را از دست داده و دچار حادثه می گردند که صدمات جبران ناپذیری را متوجه خود و خانواده آنان می نماید .

مهندس سنجری در پایان مطالب خود تاکید کرد : از برگزار کنندگان این همایش و همکاری صمیمانه انجمن " کنگره 60" قدردانی نموده و اعلام می کنم ما در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آمادگی داریم با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و تشکلات غیر دولتی که در زمینه شناسایی و درمان مصرف کنندگان فعالیت دارند همکاری کنیم تا این معضل در خراسان رضوی از بین رفته و بلای خانمانسوز اعتیاد از جامعه کار و تلاش استان رخت بربندد و همه ما شاهد بهبود فضای کسب و کار و سلامت روزافزون جامعه کسب و کار باشیم .

 شایان ذکر است در ادامه این همایش دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز به ایراد سخن پرداخت و بر لزوم ریشه کن نمودن این آسیب جدی و خطرآفرین از جامعه تاکید کرد و در پایان از تعدادی از دست اندر کاران کنگره 60 تقدیر گردید.

 

 

 

 

  

 

۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۷

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید