اخبار

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی : مشارکت مردم در قالب تعاونیها موجب توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه و گسترش عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال در کشور خواهد شد

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی :  مشارکت مردم در قالب تعاونیها موجب توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه و گسترش عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال در کشور خواهد شد
مهندس حمید کلانتری با اشاره به اهمیت و نقش تاثیرگذار تعاونی ها در توانمند سازی اقشار متوسط و کم در آمد جامعه اظهار کرد : مشارکت مردم در قالب تعاونیها موجب توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه و گسترش عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال در کشور خواهد شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی حمید کلانتری از سه شرکت  ، طلایه داران سلامتی شرق و پیام سبز شهسواران شهر خورشید در مشهد بازدید کرد .

در این بازدید که مهندس سنجری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، رییس اتاق تعاون استان ،  مشاور مدیرکل در امور تعاونی ها و تنی چند از رؤسای ستادی و کارشناسان این اداره کل نیز حمید کلانتری را همراهی می نمودند مهندس جهانشیری مدیر عامل تعاونی زرفام مشرق زمین ضمن خوشامد به حاضران اعلام کرد : این شرکت  تعاونی در زمینه کشت و تولید زعفران ارگانیک فعالیت دارد و تلاش ما این است که از خام فروشی زعفران جلوگیری نموده و به همین منظور با پژوهشکده غذایی مشهد ارتباط و تعامل خوبی داریم که این همکاری نتایج چشمگیری نیز به دنبال داشته است .

مهندس حمید کلانتری با اشاره به اهمیت و نقش تاثیرگذار تعاونی ها در توانمند سازی اقشار متوسط و کم در آمد جامعه اظهار کرد :  مشارکت مختلف مردم در قالب تعاونیها موجب توانمند سازی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه و گسترش عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال در کشور خواهد شد .

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود : در این تعاونی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته ولی هنوز جا برای کار بیشتر وجود دارد . افزایش صادرات را با جدیت پی گیری نموده و اهمیت طراحی جدید در راستای بسته بندی محصول را فراموش نکنید زیرا این امر نقش مهمی در جذب بازارهای خارجی دارد.

در ادامه این بازدیدها مهندس کلانتری در شرکت تعاونی طلایه داران سلامتی شرق حضور یافت و ضمن بازدید از این شرکت تعاونی ( که مدت هشت سال است به عنوان اولین کلینیک غیر تهاجمی استان افتتاح گردیده و در زمینه ارائه خدمات درمانی سبک فعالیت می نماید ) خاطرنشان ساخت : تعاون یکی از سه رکن اقتصادی در کنار بخش خصوصی و دولتی محسوب می‌شود که نسبت به دو رکن دیگر در مواجه شدن با دوره های تحریم و سختی‌های اقتصادی پایدارتر است چرا که تعاونی‌ها متکی به اعضا هستند و خود اعضا در این شرایط کمک می‌کنند .

شرکت تعاونی پیام سبز شهسواران شهر خورشید نیز سومین تعاونی بود که مورد بازدید مهندس کلانتری و همراهان قرار گرفت . این شرکت تعاونی در زمینه تاکسی سرویس بانوان فعالیت دارد و تعداد زیادی از اعضاء آن را بانوان سرپرست خانوار تشکیل می دهند .

شایان ذکر است مهندس کلانتری در این بازدیدها به پاس قدردانی از تلاشهای مدیران و اعضاء شرکت های تعاونی فوق الذکر لوح تقدیری به رسم یادبود به آنان اهدا کرد .

 

 

 

  

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید