اخبار

حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مراسم معرفی و تجلیل از کارگران نمونه ، واحدهای نمونه و گروههای کار نمونه شهرستان سبزوار

حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مراسم معرفی و تجلیل از کارگران نمونه ، واحدهای نمونه و گروههای کار نمونه شهرستان سبزوار
مهندس محمد سنجری طی سفر یک روزه خود به شهرستان سبزوار در مراسم معرفی و تجلیل از کارگران نمونه ، واحد نمونه و گروه های کار نمونه این شهرستان شرکت کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی مهندس محمد سنجری طی سفر یک روزه خود به شهرستان سبزوار در مراسم معرفی و تجلیل از کارگران نمونه ، واحد نمونه و گروه های کار نمونه این شهرستان شرکت کرد .

در این مراسم که معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مدیران دستگاههای اجرایی ، نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی و جمع کثیری از کارگران و کارفرمایان حضور داشتند دکتر مقصودی نماینده مردم شهرستانهای سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از مهندس سنجری و تبریک تقارن روز جهانی کارگر با ایام میلاد پر برکت حضرت صاحب الزمان (عج) اظهار کرد : فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال جاری تحت عنوان " سال حمایت از کالای ایرانی " نشانگر دغدغه ایشان در خصوص وضعیت اشتغال در کشور می باشد . دشمنان ما در غالب جنگ نرم اقدام به تضعیف ما نموده اند و در جریان اقتصاد پر جنب و جوش جهانی و تغییرات پر شتاب کنونی کشورهایی موفق هستند که اقتصاد خود کفا داشته باشند و از تولیدات خود را نه تنها در داخل کشورشان مصرف نمایند بلکه این تولیدات را به سایر کشورها صادر کنند .

دکتر مقصودی افزود : اینک مردم ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، کارگران و کارفرمایان و همه دست اندر کاران جامعه کسب و کار به این نتیجه رسیده اند که تقویت و حمایت از کالای ایرانی تنها راه برون رفت کشور از مشکلات فعلی است . کشورهایی نظیر چین ، مالزی ، ژاپن ، آلمان و . . . با نهادینه کردن مصرف کالای داخلی توانسته اند به سمت شکوفایی اقتصادی و توسعه پایدار حرکت کنند . ما نیز می بایست با همین رویکرد و با حمایت از کالاهای تولید داخل کشور با مشکل بیکاری مبارزه کرده و به رشد و توسعه اقتصاد میهن اسلامی کمک نماییم .

در ادامه این مراسم دکتر سبحانی فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی اعیاد شعبانیه و روز جهانی کارگر را به کلیه تلاشگران تبریک گفته و عنوان داشت : سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی نامیده شده و این امر در واقع بیانگر لزوم حمایت از دست اندرکاران جامعه کسب وکار کشور می باشد . موفقیت کارگران ، کارآفرینان ، تعاونگران ، تلاشگران و سرمایه گذاران همه و همه در گرو تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال می باشد . مصرف کالای داخلی بدون شک می تواند به موازات ایجاد خودکفایی و شکوفایی اقتصادی معضل بیکاری را در میهن اسلامی ریشه کن نموده و فرصت های شغلی جدیدی را در کشور فراهم آورد .

دکتر سبحانی فر افزود : در سال گذشته در سایه هم افزایی ، تعامل مثبت و همکاری همه جانبه بخش دولتی با فعالان جامعه کسب و کار و سیاست های حمایتی دولت از سرمایه گزاران موفق شدیم 16000شغل در سبزوار ایجاد کنیم که این رقم فراتر از انتظار بود . در سالهای اخیر روند سرمایه گذاری در شهرستان سبزوار رشد خوبی داشته و ما شاهد رشد 5 برابری صنعت در این منطقه بوده ایم . در بخش کارگری نیز اتفاقات خوبی را شاهد هستیم . رشد 20 درصدی حداقل دستمزد ، پیش بینی واگذاری مسکن مهرهای فاقد متقاضی به کارگران و سایر اقدامات و طرح های حمایتی آینده روشنی را برای کارگران عزیز نوید می دهد . وضعیت اقتصادی و  معیشت قشر زحمتکش و پر تلاش کارگر می بایست بهبود یابد و همه ما در این زمینه مسئولیم و می بایست با استفاده از کلیه پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار ننماییم 

 

   

 

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۶:۲۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید