اخبار

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : ایمنی و سلامت نیروی انسانی سر لوحه تمام امور است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی : ایمنی و سلامت نیروی انسانی سر لوحه تمام امور است.
مهندس سنجری : توجه داشته باشید کالای ایرانی محصول یک سری فرایند های انسانی ، تولیدی است که خروجی آن یکی محصول است و این محصول در صورتی دارای کیفیت خواهد بود که به نیروی انسانی، حفاظت و سلامت نیرو توجه شود .

روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از حضور مهندس سنجری در همایش ایمنی و بهداشت حرفه ای استان که با هدف هم افزایی و تعامل هر چه بیشتر بین دانشگاه و صنعت برگزار شد خبر داد .  بر اساس این خبر مهندس سنجری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این همایش که به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای و با شعار نسل ایمن و سالم با بهبود ایمنی و بهداشت کارگران جوان و مقابله با کار کودکان برگزار شده بود شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت .

 سنجری در این همایش ضمن تبریک هفته کار و کارگر با اشاره به لزوم ارتقاء فرهنگ ایمنی در محیط های کاری عنوان داشت : صیانت از نیروی کار و ارتقاء دانش بهداشت حرفه ای و بهبود شاخص های سلامت کارگران از مهمترین  عوامل شکوفایی اقتصادی به شمار می رود. در حوزه سرمایه انسانی توجه کمتری به این مسئله شده است حال آنکه ایمنی و سلامت نیروی انسانی سر لوحه امور است. وی گفت: توجه داشته باشید کالای ایرانی محصول یک سری فرایند های انسانی ، تولیدی است که خروجی آن یکی محصول است و این محصول در صورتی دارای کیفیت خواهد بود که به نیروی انسانی، حفاظت و سلامت نیرو توجه شود .

سنجری در ادامه سخنان خود اعلام کرد در سال گذشته بیش از 25 هزار بازرسی از بنگاه های اقتصادی ، 185 هزار نفر ساعت آموزش ایمنی ، 180 مورد آلاینده سنجی و 429 مورد کمیته حفاظت داشته ایم که نهایتاً در سال 96 حدود 13 درصد کاهش حوادث نسبت به سال 95 داشته ایم. وی در ادامه افزود : در حوزه اقتصادی 51 درصد حوادث در حوزه ساختمان ، 46 درصد حوادث منجر به فوت در بخش ساختمان و علت اصلی حوادث 35 درصد سقوط از ارتفاع در همین بخش بوده است که این الزام ساز و کار و ایمنی در بحث ساختمان را کاملاً و به خوبی نشان می دهد.وی سهل انگاری نیروی انسانی ، عدم استفاده از وسایل حفاظتی و عدم نظارت کارفرما را از علل اصلی حوادث ناشی از کار دانست .سنجری گفت: حفظ و صیانت از نیروی کار ، آموزش و آگاهی و بحث نهادینه سازی و مسئولیت پذیری کارفرمایان و نظارت انان و نیز فرهنگ سازی ایمنی از جمله موارد مهم در کاهش حوادث است .وی در پایان سخنان خود به اهمیت جایگاه کارگران اشاره کرد و افزود: نیروی کار مهمترین سرمایه های ملی هستند و همه دستگاه های اجرایی می بایستی در این راستا هماهنگی و تطابق لازم را در بحث ایمنی بعمل آورند .    

شایان ذکر است در پایان این همایش با توجه به عملکرد شرکت ها و واحدهای کارگری در خصوص محورها و شاخص هایی مانند وجود تشکیلات بهداشت حرفه ای متناسب با تعداد شاغلین (مرکز بهداشت کار، خانه بهداشت کارگری ، ایستگاه بهگر) ، اخذ گواهینامه های معتبر در زمینه استقرار سیستم های مدیریت یکپارچه ایمنی و بهداشت حرفه ای ، تشکیل جلسات کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار بصورت ماهیانه طبق آیین نامه مربوطه ، بررسی وضعیت حوادث ناشی از کار ، برگزاری دوره های آموزشی در زمینه ایمنی و بهداشت حرفه ای و  فعالیتهای پژوهشی کارگاهها و ... از عملکرد کارشناسان و واحد های برتر  تقدیر و تشکر بعمل آمد .

 

 

 

  

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید